BeinCryptoKriptohaber

Bu 2 Dip Sinyali Bitcoin Düzeltmesinin Sona Erdiğini Gösteriyor

Son zamanlarda, Bitcoin’in değeri 3 Aralık 2023’ten bu yana ilk kez 39.000 doların altına düştü. 39.000 doların altına düşen bu önemli düşüş, esas olarak Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) varlıklarını satmasından kaynaklanıyor. Buna rağmen iki temel faktör Bitcoin’in düzeltme aşamasının sona erebileceğini gösteriyor.

Bitcoin piyasası uzun süren bir gerilemenin ardından istikrar işaretleri gösteriyor.

Bitcoin Kısa Vadeli Sahip Gerçekleşmemiş Kar Marjları Sıfıra Yaklaşıyor

Öncelikle kısa vadeli sahiplerin davranışları hayati bir işarettir. Gerçekleşmemiş kar marjları sıfıra yaklaşıyor. Bununla birlikte, onaylanmış bir piyasa tabanı genellikle bu marjlar -%10’a ulaştığında belirtilir. CryptoQuant’a göre şu anda fiyat desteği 39.000 ila 37.000 dolar arasında. Bu veriler yakında piyasanın istikrara kavuşacağını gösteriyor.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin Kısa Vadeli Sahip Gerçekleşmemiş Kar/Zarar Marjı
Bitcoin Kısa Vadeli Sahip Gerçekleşmemiş Kar/Zarar Marjı. Kaynak: CryptoQuant

Grayscale’in Satış Baskısı Düşmeye Devam Ediyor

Üstelik var ABD spot borsa yatırım fonlarındaki (ETF’ler) toplam Bitcoin varlıklarındaki artış. GBTC’nin çıkışlarına rağmen diğer ETF’lerde şu anda yaklaşık 104.000 Bitcoin bulunuyor.

O zamandan beri 11 Ocak’ta başlıyorABD ETF’lerindeki toplam varlık 641.000 Bitcoin’e ulaştı. Buna GBTC’nin ETF’lerin başlangıcındaki 619.000 Bitcoin’den 537.000 Bitcoin’i de dahil.

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

ABD Bitcoin ETF'lerinin GBTC Hariç Toplam Varlıkları
ABD Bitcoin ETF’lerinin GBTC Hariç Toplam Varlıkları. Kaynak: CryptoQuant

GBTC’nin toplam varlığı 82.000 düşüşle 537.000 Bitcoin’e düştü. Bu düşüş piyasanın mevcut fiyat baskılarını etkiledi.

Nihayet, GBTC’nin satış baskısı yavaşlıyor. BitMEX Araştırma verileri GBTC çıkışlarında düşüş olduğunu gösteriyor. 23 Ocak’ta çıkışlar önceki güne göre yaklaşık %19 düşüşle 515,3 milyon dolara ulaştı. Ertesi gün düşüş devam etti ve çıkışlar %16 daha düşerek 429,3 milyon dolara geriledi.

“Bugün GBTC çıkışları ‘sadece’ 425 milyon dolardı; ilk günden bu yana en düşük kanama ve görünüşe göre düşüş eğiliminde. Bu, bunun hala oldukça büyük bir sayı olduğunu gösteriyor” dedi. söz konusu Bloomberg analisti Eric Balchunas.

ABD Spot Bitcoin ETF'lerinin Net Akışı
ABD Spot Bitcoin ETF’lerinin net akışı. Kaynak: BitMEX Araştırması

Satış baskısındaki bu azalma, piyasa analistleri ve yatırımcılar için piyasanın tersine döneceğine işaret edebilecek çok önemli bir göstergedir. Özetle buna rağmen Bitcoin’in değişken doğası ve çeşitli dış baskılar, bu iki faktör düzeltme aşamasının olası bir sonuna işaret ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/signals-suggest-btc-correction-end/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir