BeinCryptoKriptohaber

Bu 7 Ülkenin Ekibi Tokenizasyonu Keşfetmek İçin Bir Araya Geliyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ve yedi merkez bankası, finansal sistemleri yeniden tanımlamak için bir yolculuğa çıkıyor. tokenleştirme.

Project Agorá olarak adlandırılan bu girişim, dijital ve geleneksel parasal alanların kaynaşmasına yönelik önemli bir adıma işaret ediyor. Finansal verimlilik ve inovasyonda bir devrim vaat ediyor.

Merkez Bankaları Tokenizasyonu Nasıl Kullanmayı Planlıyor?

Adını Yunanca “pazar yeri” teriminden alan Agorá Projesi, Fransa, Japonya, Kore, Meksika, İsviçre, İngiltere ve New York Federal Rezerv Bankası’nın merkez bankacılığı güçlerini bir araya getiriyor.

Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), bu girişimi özel sektörle ortaklaşa koordine edecek. Tokenleştirilmiş ticari ve merkez bankası fonlarının birleşik bir defter platformunda entegrasyonunu araştırmayı amaçlıyor.

Ayrıca işbirliği, uzun süredir devam eden verimsizlikleri de gideriyor. sınır ötesi ödemeler. Bunlar arasında çeşitli yasal ve düzenleyici ortamlar, teknik eşitsizlikler ve farklı zaman dilimlerinin neden olduğu operasyonel zorluklar yer almaktadır.

Ayrıca proje, aşağıdaki gibi mali dürüstlük kontrollerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır: kara para aklamanın önlenmesi ve şu anda birden fazla aracı nedeniyle fazlalık sorunu yaşayan müşteri doğrulama.

BIS, “Akıllı sözleşmeler, yeni ödeme yöntemlerine olanak tanıyabilir ve günümüzde geçerli veya pratik olmayan işlem türlerinin kilidini açabilir, bunun sonucunda da işletmelere ve insanlara fayda sağlayacak yeni fırsatlar sunabilir” dedi. yazdı.

Bu sırada, HSBC Hong Kong, tokenizasyon teknolojisinin benimsenmesine öncülük ediyor. Girişime HSBC Varlık Yönetimi ve Bireysel Bankacılık Yatırımları Başkanı Sami Abouzahr liderlik ediyor.

HSBC’nin tokenizasyon girişimi hem fiziksel hem de sanal varlıklara yatırım yolları sunmaya hazırlanıyor. Şununla örtüşüyor: Hong Kong’un dijital para denemeleri arttıözellikle sınır ötesi ödeme sistemlerini geliştirmeyi amaçlayan dijital Yuan.

Eş zamanlı olarak sektör liderleri BlackRock, varlık tokenizasyonunun dönüştürücü potansiyelinin farkındadır. BlackRock’un CEO’su Larry Fink bir gelecek hayal ediyor ETF’ler de dahil olmak üzere her varlık sınıfının tokenleştirilebildiği ve daha fazla işlem şeffaflığı ve verimliliğinin yolunun açıldığı bir platform.

Devamını oku: Gerçek Dünya Varlık (RWA) Tokenizasyonunun Etkisi Nedir?

Gerçekten de tokenizasyon ve dijital para birimleri, ekonomik işlemleri yeniden tanımlayacak ve yeni bir verimlilik ve bağlantı çağını başlatacak.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/seven-countries-central-bank-explore-tokenization/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir