BeinCryptoKriptohaber

Bu Altcoinler Bitcoin Karşısında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Ulaştı

Altcoin’ler genellikle ipuçlarını Bitcoin’den alır ve endüstri trendlerinin ve piyasa gelişmelerinin odağına takılırlar.

FTX borsası Kasım 2022’de çöktükten sonra kripto piyasası düştü ve yalnızca birkaç token tamamen toparlandı.

FTX Çöküşünden Kurtulabilen Altcoinler

Düşüşü Sam Bankman-Fried’in Kripto imparatorluğu piyasayı kamçıladı ve milyarlarca doların boşa gitmesine neden oldu. Sonrasında birçok altcoin daha önce görülmemiş düşük seviyelere geriledi. Artık veriler yalnızca sekiz tokenın gönderilmeyi başardığını gösteriyor BTC’ye karşı yeni zirveler FTX destanından beri.

İşleme (RNDR)

2024 Yapay Zeka anlatımından faydalanmak ve olumlu yaklaşımlarla yönlendirmek Nvidia raporlarıRender (RNDR) fiyatı 0,0001100 eşiğinin üzerindeki zirve fiyatını aştı.

Altcoin fiyatı sürekli olarak daha yüksek dipler yaptı ve yükselen trend çizgisinin üzerinde kalıyor, bu da artış potansiyeline işaret ediyor. Göreceli Güç Endeksi’nin en düşük seviyeleri (RSI) bu görünümü destekleyerek RNDR piyasasında yükseliş momentumunun devam ettiğini gösteriyor.

Devamını oku: Render Token (RNDR): Ne Olduğuna ve Nasıl Çalıştığına İlişkin Bir Kılavuz

RNDR/BTC 1 Günlük Tablo
RNDR/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükseliş görünümünü geçersiz kılmak için ayıların 0,0001013 destek seviyesinin altındaki bir mum çubuğunu yönetmesi gerekiyor. Bu eşiğin altında istikrarlı bir kapanış, önceki düzeltmeye göre daha düşük bir dip anlamına gelir ve bu da piyasa yapısında bir değişikliğe işaret eder.

SingularityNET (AGIX)

Yeni bir zirve kaydetmeyi başaran başka bir AI tokeni FTX sonrası çöküş AGIX’tir. 2023 zirvesi olan 0,00002886’nın altında kalırken, 2022 zirvesi olan 0,00000693’ün üzerinde kalıyor.

Teknik açıdan bakıldığında, AGIX fiyatı düşen takoz formasyonu içerisinde konsolidasyona girdiğinden yükseliş eğilimine hazırlanıyor. Bu yükseliş yönlü teknik formasyon, üst trend çizgisinin üzerinde bir kırılma sonrasında iyi bir giriş sağlayabilir.

Bu düşen takozun kar hedefi, üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle ölçülen 0,00005000’e %273’lük bir tırmanıştır.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 9 Yapay Zeka (AI) Kripto Para Birimi

AGIX/BTC 1 Günlük Tablo
AGIX/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak satıcı momentumu 0,00000500 psikolojik seviyesinin altına çıkarsa yükseliş tezi geçersiz olacaktır.

Bir yan not olarak, son zamanlarda ASI belirteci birleşmesiAGIX, Fetch.ai (FET) ve Ocean Protokolü(OCEAN) ekosistemlerini bir araya getiren .

Enjektif (INJ)

Enjektif AI öğelerini merkezi olmayan finansla birleştiren Cosmos tabanlı bir blockchain olan token (DeFi) da listede yer alıyor. INJ, 2022’nin en düşük seviyesi olan 0,0001518’in ardından yaklaşık %590 artış göstererek 0,00102’ye ulaştı.

Ancak, ayıların elinde altcoin o zamandan bu yana kat ettiği zemini biraz kaybetti ve yazının yazıldığı sırada 0,00036 seviyesinde işlem görüyor. RSI görünümüne göre Injective fiyatı, olası bir toparlanma öncesindeki düşüşü 0,00033 destek seviyesinin altına kadar uzatabilir.

RSI daha fazla aşağı yönlü direnirken, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) histogramları önceki kırmızı gölgeden soluklaşarak yükseliş momentumunun arttığını gösteriyor. 0,00051’in üzerine yakın bir mum çubuğu daha fazla satın alma emrini teşvik ederken, INJ ancak 0,00102’nin en yüksek aralığını geri aldığında satın almak için cazip olacaktır.

Devamını oku: 2024’te En Yüksek Staking Getirisi (APY) Sunan 9 Kripto Para Birimi

INJ/BTC 1 Günlük Tablo
INJ/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan, 0,00033 destek seviyesinin kırılması panik satışını tetikleyerek aşağı yönlü ivmeyi yeniden canlandırabilir.

Tellor (TRB)

Tellor’dan BTC’ye fiyatı, FTX çöküşünün hemen ardından 0,00022 derinliğe indikten sonra Aralık 2023’te 0,014 zirvesine yükseldi. Ancak zirve kısa bir süre sonra reddedildi ve şimdi TRB fiyatı FTX çöküşü öncesi seviyelerin altına geri döndü.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, MACD turuncunun üzerine geçtiğinde gerçekleştirilecek olası bir satın alma sinyaline işaret ediyor bant veya sinyal hattı. Olası geçiş, kısa vadeli momentumun güçlendiğini ve satın alma baskısının arttığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Tellor fiyatı ancak %50 Fibonacci yer tutucusu olan 0,00746’nın üzerinde bir mum kapanışından sonra kontrolden çıkabilir.

Devamını oku: En Düşük İşlem Ücretleriyle En İyi Kripto Borsaları

TRB/BTC 1 Günlük Tablo
TRB/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Tersine, eğer düşüş momentumu Tellor fiyatını 0,0006659 seviyesinin altına iterse, yükseliş görünümü boşa çıkacak.

Astar (ASTR)

Astar, Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00000700’e yükseldi ve 2022’nin en yüksek seviyesi olan 0,00000322’yi geride bıraktı. Ancak Astar fiyatının kısa süre sonra düzelmesiyle bu çıkış erken oldu.

Altcoin, göreceli güç endeksinin (RSI) gösterdiği gibi, düşen momentumun ortasında daha fazla kayıp yaşamaya hazır görünüyor. Müthiş Osilatör (AO) göstergesi de negatif bölgede bulunuyor ve düşüş eğilimini güçlendiriyor.

Devamını oku: Haziran 2024’te Yatırım Yapılabilecek En Ucuz 10 Kripto Para Birimi

ASTR/BTC 1 Günlük Tablo
ASTR/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Baskın bir düşüş eğiliminin ortasında, Astar fiyatına yönelik düşüş tezi ancak 0,00000500 psikolojik seviyesinin üzerinde istikrarlı bir kapanış sonrasında tersine dönecektir.

ssv.network (SSV)

SSV/BTC işlem çiftinin yükselen bir paralel kanalda konsolidasyonuyla ssv.network boğaları daha fazla kazanç elde etmek için baskı yapıyor. RSI’nın yüksek dip seviyeleri bu görünümü destekliyor; yükseliş momentumu devam ettikçe SSV fiyatının daha fazla kazanç kaydetmesi muhtemel.

ssv.network’te yeni uzun pozisyonlar almak isteyen yatırımcılar, RSI’nın ortalama 50 seviyesinin üzerinde istikrarlı bir kapanış yapmasını ve SSV fiyatının kanalın merkez çizgisinin üzerindeki alana dönmesini beklemeli.

Devamını oku: 2024 Yılında Trend Olan 7 Popüler Meme Coin ve Altcoin

SSV/BTC 1A Grafiği
SSV/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan, kanalın alt trend çizgisinin altında bir kırılma, ssv.network fiyatını ayılara gönderecek ve altcoin muhtemelen 0,000500 derinlerine veya kötü bir durumda 0,0001251 seviyesine kadar düşecek. zaman düşük.

Trust Cüzdan Tokenı (TWT)

Kasım 2022’deki FTX fiyaskosuna rağmen, Trust Cüzdan Jetonu BTC karşısında fiyat neredeyse %200 artışla 0,000166 zirvesine ulaştı. Yatırımcıların varlıklarını başka bir ülkeye taşıması nedeniyle TWT’deki artış muhtemelen FUD’a (korku, belirsizlik ve şüphe) atfedildi. cüzdan FTX değişimi patladığında depolama.

Bununla birlikte, TWT fiyatı, RSI ve MACD’nin yükseliş momentumundan yoksun bir durgunluk sinyali vermesiyle birlikte yoğun bir şekilde varlığını sürdürüyor.

Devamını oku: Trust Wallet vs. MetaMask: Hangi Kripto Cüzdanı En İyisi?

TWT/BTC 1 Hafta Grafiği
TWT/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Binance Coin (BNB)

TWT’deki gibi Binance Coin’in FTX patlamasının ardından fiyat 0,019700 zirvesine yükseldi. Ancak 2023 yılında ABD’deki düzenleyici baskılar BNB fiyatının 0,005193’e düşmesine neden oldu.

RSI tırmanışı ve MACD’nin pozitif bölgede gösterdiği gibi artan yükseliş hissi ile Binance Coin yükseliş trendini sürdürebilir. Ancak aşağıdaki bir haftalık zaman diliminde, Binance Coin fiyatı Fibonacci Altın Bölgesi’nden sırasıyla %61,8 ile %38,2 arasında 0,010735 ve 0,014158’den çıktığında BNB’yi satın almak cazip gelebilir.

Yükselen RSI ile birlikte BNB fiyatındaki daha yüksek dipler, yükseliş momentumunun ve duyarlılığın arttığını gösteriyor.

Devamını oku: BNB Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

BNB/BTC 1A Grafiği
BNB/BTC 1 Hafta Grafiği. Kaynak: Kaynak: Ticaret Görünümü

Tersine, MACD’nin sinyal hattının altında olası bir geçişe işaret etmesiyle BNB fiyatı geri çekilebilir. Haftalık zaman diliminde 0,005193 eşiğindeki piyasa aralığının dip noktasının altında daha düşük bir dip, yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: lockridge.okoth, https://beincrypto.com/these-altcoins-have-breached-ath-against-bitcoin/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir