BeinCryptoKriptohaber

Bu Bitcoin ETF Artık MicroStrategy’den Daha Fazla BTC Tutuyor

BlackRock’un iShares Bitcoin Trust ETF’sinin (IBIT) BTC varlıkları geçtiğimiz hafta MicroStrategy’ninkini geride bıraktı.

BlackRock’un BTC varlıkları 196.065 BTC’ye yükseldi ve MicroStrategy’nin 193.000 BTC stokunu geride bıraktı. Ocak ayındaki lansmanından bu yana, BlackRock’un önde gelen Bitcoin ETF’si IBIT, yatırımcılardan büyük ilgi gördü ve ticaret faaliyeti topladı.

BlackRock, MicroStrategy’den Daha Fazla Bitcoin Tutuyor

BlackRock’un Bitcoin biriktirme hızı, BTC satın almalarına başlayan MicroStrategy 2020 yılında. Michael Saylor liderliğindeki şirket yakın zamanda Bitcoin geliştirme şirketi olarak yeniden markalandı Kalıcı başarısını lider dijital varlıkla yansıtmak.

Bu arada BlackRock’un hızlı satın alımı, Spot Bitcoin ETF’lerine talep artıyor Ocak ayındaki tanıtımlarından bu yana. Yakın zamanda röportajGrayscale CEO’su Michael Sonnenshein, bu Bitcoin ETF’lerine yönelik “bastırılmış talebin” şu anda pazarın heyecanını artırdığını söyledi.

Sonnenshein, “Muazzam bir akış ve yatırımcı talebi görüyoruz ve bu aynı zamanda her gün piyasaya çıkan Bitcoin arzını da geride bırakıyor ve bu da fiyata gerçekten ekleniyor” dedi.

Devamını oku: Bitcoin ETF Ticareti Nasıl Yapılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

Bitcoin ETF Holdingleri.
Bitcoin ETF Holdingleri. Kaynak: CryptoQuant

ETF uzmanı Nate Geraci yankılandı Bu düşünce, son iki ayda dokuz yeni spot Bitcoin ETF’sine olan akışın, tüm ETF’lere olan toplam akışı aştığının altını çiziyor. fiziksel altın ETF’leri son beş yılda. Son veriler, Sonnenshein ve Geraci’nin gözlemlerini daha da doğruluyor ve bu ETF’lerin kümülatif işlem hacminin 100 milyar doları aştığını ortaya koyuyor.

Ticaret faaliyetlerindeki bu artış, şu anda toplu olarak Bitcoin’in toplam dolaşımdaki arzının %4’ünü elinde tutan spot Bitcoin ETF’lerinin büyümesini körükledi. Sonuç olarak, Bitcoin’in fiyatı ikinci kez tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi bu hafta rekor kıran.

Bununla birlikte, piyasada kripto paranın kötü şöhretini hatırlatan keskin bir satış dalgasına tanık olunduğunda heyecan hızla endişeye dönüştü. oynaklık. Blockchain analitik firması Kaiko’ya göre Bitcoin’in fiyatı yükseldi 69.952 dolara düştü ve kısa bir süre sonra yaklaşık %6 düşerek 66.120 dolara düştü ve birden fazla kripto borsasında milyonlarca uzun ve kısa pozisyon tasfiye edildi.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi
Bitcoin Fiyat Performansı. Kaynak: Kaiko

BeInCrypto’nun fiyatlandırma verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı o zamandan bu yana hafif bir toparlanma göstererek haberin yayınlandığı an itibarıyla 68.000 doların üzerine çıktı.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/blackrock-microstrategy-bitcoin-holdings/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir