BeinCryptoKriptohaber

Bu Borsa, Cardano Staking ETF’sini Listeledi

İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX, yakın zamanda yeni bir finansal ürün olan Cardano Staking ETF’nin (CASL) listelendiğini duyurdu.

Bu Borsa Yatırım Fonu (ETF), Liqwid Finance tarafından Issuance.Swiss AG ile işbirliği içinde oluşturulmuştur. Yatırımcılara Cardano blok zincirine özgü ADA ile etkileşim kurmanın yanı sıra potansiyel staking ödülleri kazanmanın bir yolunu sunuyor.

İsviçre Borsası Cardano Staking ETF’sini Listeliyor

ETF tasarlanmış ADA tokeninin piyasa performansını ve tokenin stake edilmesinden elde edilen getirileri izlemek için. Staking, katılımcıların aktif olarak işlem doğrulama işlemine katılmasını içerir. Hisse Kanıtı Blockchain, onlara varlıklarından ödül kazandıran bir süreç.

Liqwid Finance’in kurucu ortağı Florian Volery, ETF’nin ikili faydasını açıkladı. Geleneksel finans ile merkezi olmayan finans arasındaki boşluğu doldurmadaki rolünü vurguladı (DeFi). Volery’ye göre CASL, yatırımcılara geleneksel finansal ürün istikrarı ile kriptonun doğasında olan büyümenin bir karışımını sunuyor.

“Şimdiye kadar, kripto evreninde yatırımcıların kullanımına sunulan finansal araçların çoğu, onlara temel varlıklardaki (Bitcoin, Ethereum, ADA vb.) gelişmelere erişim sağlıyordu. ADA’nın ödenmemiş varlıklarını devreye sokarak ve yatırımcılara olan ilgiyi yeniden dağıtarak bir adım daha ileri gidiyoruz” dedi Volery.

Devamını oku: Cardano (ADA) Nasıl Bahis Yapılır?

CASL ETP’nin öne çıkan özelliği, fiziksel olarak %100 desteklenmesidir ADA belirteçleri, soğuk depoda güvence altına alınarak dijital varlık saklamayla ilgili riskleri azaltır. Bu fiziksel destek, ETF için sağlam bir temel sağlamayı ve yatırımcılara ek bir yatırım katmanı sunmayı amaçlıyor. güvenlik.

Üstelik CASL, %1,5’lik daha düşük yönetim ücretiyle övünüyor ve bu da onu uygun maliyetli bir seçenek olarak konumlandırıyor. SIX Swiss Exchange platformundaki lansmanı, yatırımcılar için görünürlüğünü ve erişilebilirliğini daha da artırıyor.

ETF’nin tanıtımı Cardano kullanımıyla dikkat çekiyor. Blockchain’in son beş yıldaki sıfır kesinti rekoru diğerleriyle çelişiyor Hisse Kanıtı ağlar. CASL ETP altyapısının güvenilirliğinin altını çiziyor.

Devamını oku: Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Başlangıç ​​fiyatı 25 dolar olan ve birden fazla para biriminde mevcut olan CASL, kripto pazarını düzenlenmiş, geleneksel bir finansal araç aracılığıyla keşfetmek isteyen yatırımcılar için yeni bir yolu temsil ediyor. Bu lansman, kripto para biriminin ana akım finansla artan entegrasyonunu yansıtıyor ve yatırımcılara portföylerini çeşitlendirmenin yeni yollarını sunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/cardano-etf-swiss-stock-exchange/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir