BeinCryptoKriptohaber

Bu Ethereum Güncellemesi İşlem Ücretlerini Nasıl 100 Kat Düşürebilir?

Gelen Dencun çatalı, Ethereum için işlem ücretlerini 100 kata kadar önemli ölçüde azaltabilecek yeni bir çağın habercisi.

Coinbase’in Base katman 2 ağının ilk günden itibaren sarsılmaz desteğiyle desteklenen bu önemli yükseltme, blockchain alanındaki en acil zorluklardan biri olan yüksek işlem ücretlerinin üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

Ethereum İşlem Ücretlerinin Ele Alınması

13 Mart’ta yapılması planlanan Dencun yükseltmesi, verimliliği ve ölçeklenebilirliği artırarak blockchain endüstrisinde devrim yaratacak. EIP-4844 veya özünde proto-danksharding.

Base, Optimism, Ethereum Vakfı ve diğer önemli Ethereum çekirdek geliştirme ekipleriyle işbirliği içinde bu dönüştürücü girişimin ön saflarında yer aldı. Son iki yılda bu ekipler kendilerini EIP-4844’e adamıştır ve şunları amaçlamaktadır: toplamalar için veri kullanılabilirliği kapasitesini artırın.

Devamını oku: Ethereum Cancun-Deneb (Dencun) Yükseltmesi Nedir?

Bu çabanın, işlem ücretlerini önemli ölçüde düşürmesi bekleniyor. Base gibi Ethereum L2 çözümleri.

“Güvenli, merkezi olmayan bir L2 üzerinde hızlı, uygun fiyatlı işlemlerin herkesin, her yerde zincire gelmesini sağlamak için kritik öneme sahip olduğuna inanıyoruz.” belirtilmiş Base’den bir sözcü.

Ethereum’un ortalama işlem ücretleri, bir önceki yıla göre neredeyse 200 kat artış göstererek yaklaşık 2,30 dolara yükseldi. Bu, ölçeklenebilir, uygun maliyetli çözümlerin aciliyetini vurgulamaktadır.

Ortalama Ethereum işlem ücretleri.  Kaynak: YCharts
Ortalama Ethereum işlem ücretleri. Kaynak: Y Grafikleri

Dencun, Katman 2 Çözümlerini Destekleyecek

Dencun yükseltmesi, verileri zincir dışında depolayarak ve ona bir karma yoluyla referans vererek konsensüs katmanındaki veri depolama ayak izini büyük ölçüde azaltan yeni bir yaklaşım olan blob taşıma işlemlerini tanıtıyor. Bu method maliyetleri önemli ölçüde düşürürken işlem doğrulamayı basitleştirir. Analistler işlem ücretlerinin 0,02 dolara kadar düşmesini bekliyor.

Önemli bir ücret indirimi, Ethereum’un kapsamlı yol haritasının benimsenmesini hızlandıracaktır. Ayrıca bunu yapmalı L2 çözümleri çok daha çekici ve rekabetçi.

IntoTheBlock Araştırma Başkanı Lucas Outumuro, “Uzun zamandır beklenen bu yükseltmenin, Ethereum’un L2’lerinin maliyetlerini en az 10 kat azaltarak Ethereum’u daha ölçeklenebilir ve verimli hale getireceği tahmin ediliyor” dedi.

Devamını oku: Yeni Başlayanlar İçin Katman 2 Ölçeklendirme Çözümleri Kılavuzu

Bu nedenle blockchain topluluğu Dencun yükseltmesini sabırsızlıkla bekliyor. Base ve meslektaşlarının girişimleri, daha ölçeklenebilir, verimli ve uygun maliyetli bir ekosisteme yönelik kolektif çabanın altını çiziyor.

Genel olarak bu işbirlikçi ruh, yeni uygulamalar ve kullanım senaryolarının önünü açıyor. zincir üstü oyun Kapalı limitli emir defteri borsalarına geçiş, böylece daha canlı bir zincir içi ekonomiyi teşvik etme.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergelerine uygun olarak BeInCrypto tarafsız ve şeffaf raporlamayı taahhüt eder. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir.
Bu makale başlangıçta geniş bir kaynak yelpazesinden bilgi çıkarmak, analiz etmek ve düzenlemek için tasarlanmış gelişmiş bir yapay zeka tarafından derlendi. Veri merkezli içerik sağlayarak kişisel inançlardan, duygulardan veya önyargılardan uzak çalışır. BeInCrypto’nun editoryal standartlarına uygunluğunu, doğruluğunu ve bağlılığını sağlamak için, bir insan editör makaleyi titizlikle inceledi, düzenledi ve yayınlanmak üzere onayladı.

kaynak: Kyle Baird, https://beincrypto.com/base-100x-ethereum-fee-reduction-dencun-fork/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir