BeinCryptoKriptohaber

Bu Ethereum Layer 2 Ağı 12 Saat Boyunca Çevrimdışı Kaldı

Polygon’un sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM), 12 saatten fazla süren önemli bir kesintiyle karşılaştı.

Gerçekten de birçok kripto para paydaşı, ağın birkaç saat boyunca blok üretememesi konusundaki endişelerini dile getirdi. Bu kesinti, karşılaştırmalara yol açtı SolanaPolygon’un güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği hakkında sorular ortaya çıkarıyor.

Polygon (MATIC) Çevrimdışı Oluyor

Çokgen atfedilen Katman 1’in yeniden düzenlenmesiyle tetiklenen protokol sıralayıcıdaki bir aksaklıktan kaynaklanan kesinti. Katman 2 ağlarında, bir sıralayıcı, işlemleri aşağıdaki gibi Katman 1 zincirlerine iletmeden önce doğrulamayı, organizasyonu ve sıkıştırmayı sağlar. Ethereum. Ekip, kullanıcılara sorunu çözmek için çabaların devam ettiği konusunda güvence verdi ve yakında ayrıntılı bir otopsi raporunun yayınlanacağı sözünü verdi.

Neyse ki, diğer Çokgen PoS zinciri ve Zincir Geliştirme Kiti (CDK) gibi platformlar ve CDK’yı kullanan protokoller etkilenmeden kaldı. Ağın PolygonScan’de etkinlik göstermesiyle sorunlar, basın tarihi itibarıyla çözüldü.

Polygonscan’in zkEVM bölümündeki güncelleme “zkEVM ana ağ ağı tamamlandı ve yeniden indeksleme (dahili işlemler) sürüyor” belirtilmiş.

Ancak bu olay Türkiye için önemli zorluklar doğuruyor. Katman 2 ağıGeçen yılki başlangıcından bu yana mücadele eden. Ava Labs’ın kurucusu Emin Gün Sirer, dolandırıcılık uygulamalarının potansiyeline dikkat çekerek “çöp L2’lere” karşı uyarıda bulundu.

Herhangi bir protokole açıkça isim vermemekle birlikte Sirer, Katman 2 ekosistemi için kırmızı bayrakların altını çizdi ve paydaşları değerlendirmelerinde dikkatli olmaya çağırdı.

“Çöp L2’yi başlatmak gerçekten çok kolay hale geldi ve bu numarayı yapmak oldukça kolay; her gün yeniden düzenlenen belirli bir zincir tarafından mükemmelleştirildi; burada gerçekten gerçek iş yapan birini buluyorsunuz ve onun söylediklerini papağan gibi tekrarlıyorsunuz. Vitalik’le fotoğraf çekmek için balık tutuyorum,” dedi Sirer dikkat çekti.

Sirer, güçlü dolandırıcılık önleme mekanizmaları olmayan, merkezi sıralayıcılar kullanan ağlara karşı özellikle uyardı. Ayrıca, “daha sonra başka bir teknolojiye yol açacak işi yapmak için para toplamak amacıyla şimdi token satan projelere” karşı da uyardı.

Devamını oku: 2024’te Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 11 DeFi Protokolü

Poligon zkEVM TV
Çokgen zkEVM TVL. Kaynak: L2Beat

Yine de Polygon, önümüzdeki haftalarda zkEVM protokolünü yükseltme planlarını duyurdu. Firma, mevcut beta aşamasında iyileştirmelere ihtiyaç olduğunun farkında.

Devamını oku: Poligon (MATIC) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Özellikle, bu sorunların üzerinde çok az etkisi oldu. Poligon’un MATIC’i jeton. Dijital varlık, yazının yayınlandığı an itibariyle %2’den fazla mütevazı bir büyüme kaydederek 0,9954 dolardan işlem gördü. Zincir üstü veriler, Polygon’un son dönemde 152 milyon dolarlık mütevazı bir Kilitli Toplam Değeri (TVL) ve 308.000 işlem hacmini koruduğunu ortaya koyuyor. 30 gün.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/polygon-matic-network-outage/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir