BeinCryptoKriptohaber

Bu Göstergenin Yükselişe Dönüşmesiyle Bitcoin ETF’leri 886 Milyon Dolar Çekti

Salı günü, ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler), toplamda 886,6 milyon dolarlık kayda değer bir giriş kaydetti.

Bu akış, ABD spot Bitcoin ETF’lerine ortak net girişler için ikinci en iyi günü işaret ediyor. Kripto analistleri ve topluluk üyeleri, bu unsurların devreye girmesiyle Bitcoin için yükseliş piyasası görünümünü değerlendiriyor.

Bitcoin 71.200 Dolara Yükseldi

Grubun lideri, Sadakat Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) 378,7 milyon dolarlık bir giriş gördü. Çok geride değil, BlackRock’un iShares Bitcoin Trust’ı (IBIT) 274,4 milyon dolar ekledi. Ek olarak, ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) güçlü kazançlar bildirdi ve 138,7 milyon dolarlık net giriş sağladı.

Bu sırada, Bitcoin’in fiyatı Çarşamba günü erken işlemlerde 71.200 dolara yükseldi, şu anda 71.166 dolardan işlem görüyor. Bir başka cephede ise Gri Tonlamalı Bitcoin Güveni (GBTC) de önemli bir giriş günü yaşadı ve 28,2 milyon dolar getirdi. Bu, bu yılın başlarında kapalı uçlu bir fondan spot ETF’ye dönüşümünden bu yana gelen birkaç günden biri oldu.

Devamını oku: Bitcoin ETF Ticareti Nasıl Yapılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

Bitcoin Fiyat Performansı
Bitcoin Fiyat Performansı. Kaynak: BeInCrypto

Buna karşın Invesco Galaxy, Franklin Templeton, WisdomTree ve Hashdex tarafından yönetilen Bitcoin ETF’leri 4 Haziran’da yeni bir giriş göstermedi.

Buna rağmen kripto para topluluğu iyimserlikle dolu. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas önemli miktarda giriş olduğunu vurguladı ve yükseliş dalgasına işaret etti.

Balchunas, “Üçüncü dalga gelgit dalgasına dönüşüyor” dedi. söz konusu.

Üstelik Capriole Investments’ın hash şerit göstergesi yakın zamanda madencilerin teslim olma dönemine işaret ediyor. Madenci kapitülasyonu, Bitcoin’in hash oranının 30 günlük hareketli ortalamasının (DMA) 60 DMA’nın altına düşmesiyle meydana gelir ve bu da genellikle potansiyel uzun vadeli satın alma fırsatlarının sinyalini verir.

Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards göstergenin önemini vurguladı.

“Ne zaman bir Hash Ribbon satın alsak, alay ediliyor. Ancak son olay Bitcoin’in 20.000 dolar aralığında olduğu zamandı. Dikkat etme zamanı.” Edwards söz konusu.

Bu göstergenin güvenilirliği, tarihsel performansıyla destekleniyor ve bu da Bitcoin’in uzun vadeli değer beklentilerini tahmin etmek için güçlü bir ölçüm olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Devamını oku: Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin Fiyat Performansı ve Hash Ribbon Göstergesi
Bitcoin Fiyat Performansı ve Karma Şerit Göstergesi. Kaynak: Capriole Yatırımları

Madenciler Bitcoin halving sonrası zorlukların üstesinden geliyor— blok ödüllerinin azaldığı, daha az verimli madencilik operasyonlarının karlılığının azaldığı yer.

Madenci kapitülasyonları genellikle daha geniş piyasa zayıflıkları ile örtüşür ve oynaklık. Ancak bunlar aynı zamanda önemli piyasa toparlanmalarıyla da uyumludur ve stratejik yatırım noktaları olarak kabul edilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/bitcoin-etf-886-million-indicator-bullish/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir