BeinCryptoKriptohaber

Bu Haftanın Ekonomik Olaylarına Fed Konuşmacıları Hakim Olacak

Önümüzdeki hafta için yoğun bir ekonomik takvim planlanıyor ve bazı Fed yetkilileri geçen haftaki faiz oranı kararı hakkında yorum yapıyor. Üstelik kripto piyasaları hafta sonu soğuyor, ancak bu haftaki ekonomik olaylar onları daha da düşürecek mi?

Makroekonomi çıkışı Kobeissi Mektubu şunları sıraladı: ABD için önemli ekonomik olaylar 5 Şubat’ta başlayan hafta için. Bu, Bitcoin ve kripto piyasalarında düşüşlerle dolu bir hafta sonunun ardından geldi. Yarılanma öncesi konsolidasyon dönemine giriyor gibi görünüyorlar.

Ekonomik Takvim Etkinlikleri

5 Şubat Pazartesi günü S&P Hizmetleri PMI ve ISM imalat dışı PMI verileri açıklanacak. Bu satın alma yöneticilerinin endeks raporları, güvenilir ekonomik göstergeler olarak kullanılıyor ve piyasaların ve ekonomilerin nereye gittiğine dair fikir sağlıyor.

Ayrıca, ilk işsizlik başvuruları verileri Perşembe günü açıklanacak ancak tüm gözler Fed konuşmacılarında olacak.

Cuma günü, Çalışma İstatistikleri Bürosu tüketici fiyat endeksi (TÜFE) için mevsimsel ayarlama faktörlerinin yıllık yeniden hesaplamasını yayınlayacak.

Bu haftanın ekonomik takvimi: Kaynak: X/@markets_bot
Bu haftanın ekonomik takvimi: Kaynak: X/@markets_bot

Bu hafta yarım düzineden fazla ABD Merkez Bankası üyesi konuşacak. Fed yetkilileri bankanın düşüncelerine ilişkin bilgi verecek. Ayrıca son ekonomik raporların ne anlama geldiği hakkında da yorum yapacaklar. merkez bankasının gelecekteki eylemi.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester ve Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker Salı günü açıklamalarda bulunacak.

Fed Guvernörleri Adriana Kugler ve Michelle Bowman ile Richmond Fed Başkanı Tom Barkin Çarşamba günü açıklamalarda bulunacaklar. Son olarak Dallas Fed Başkanı Lorie Logan Cuma günü konuşuyor.

Devamını oku: Kripto Para Kullanarak Kendinizi Enflasyondan Nasıl Korursunuz?

Geçen hafta Fed Başkanı Jerome Powell şunları söyledi: Mart ayında faiz indirimi pek muhtemel değildi Yetkililer daha fazla kanıt ararken şişirme kontrol altındadır.

Ayrıca yatırımcılar, son ekonomik verilerin Türkiye’ye ilişkin resmi görüşleri nasıl etkileyeceğini duymayı bekliyor. gelecekteki faiz oranı kararlarıBir sonraki 20 Mart’ta yapılacak.

Bunlara ek olarak, Hazine Bakanı Janet Yellen Bakanlığın ABD mali istikrarına ilişkin yıllık raporunu sunmak üzere Perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade verecek.

Kazanç Raporları İçin Büyük Hafta

Ancak bu hafta yayınlanacak birkaç önemli ekonomik rapor nedeniyle yatırımcılar dikkatlerini kurumsal kazançlara çevirecek.

Perakende, yiyecek-içecek, otomotiv, eğlence ve ilaç sektörlerindeki büyük firmalar, kazanç raporlarını yayınla Bu hafta.

Kripto piyasaları hafta sonu soğuyor. Toplam kapitalizasyon Pazartesi sabahı Asya ticaret seansında %1,3 düşüşle 1,7 trilyon dolara geriledi.

Toplam kripto piyasası değeri 90D grafiği.  Kaynak: CoinGecko
Toplam kripto piyasası değeri 90D grafiği. Kaynak: CoinGecko

Bitcoin, takip eden süreçte 43.000 doların üzerinde fazla ilerleme kaydedemedi Geçen Cuma günkü opsiyonların sona ermesi ve bu yazının yazıldığı sırada %1,4 düşüşle 42.437 dolara geriledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/week-economic-events-crypto-markets-federal-reserve-insights/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir