BeinCryptoKriptohaber

Bu Hareket, Bitcoin (BTC) Fiyatını 60.000 Dolara Düşmekten Kurtaracak

Bitcoin’in (BTC) fiyatı geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o zamandan bu yana kripto para biriminin %7,74 oranında düşmesine yol açan bir düzeltmeyi tetikledi.

Ancak düşüş eğiliminin yarattığı kaosun ortasında, BTC yatırımcılarının tek bir hamlesi felaket niteliğindeki bir düzeltmeyi önleyebilir.

Bitcoin Fiyatı İnsanlar Tarafından Kurtarıldı

Bitcoin fiyatı halihazırda 67.768 dolardan işlem görüyor Bu yazı yazıldığı sırada işlem seansının başlangıcından bu yana 68.393 dolardan düşüyordu. Bu, kripto para biriminin 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamayı (EMA) kaybetmesine neden olan devam eden düzeltmelere ekleniyor.

Ancak BTC hala 63.724 dolar seviyesindeki kritik destek seviyesinin üzerinde bulunuyor ve bu durum yatırımcılar için önemli kayıplara neden olabilir. Bunun nedeni, mahkumiyettir. Cüzdanlarına sürekli olarak ekleme yapan BTC sahipleri piyasa koşullarına rağmen.

BTC/USDT 1 günlük grafik.
BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Yalnızca geçen hafta, değeri 2,5 milyar doların üzerinde olan yaklaşık 36.640 BTC borsa cüzdanlarından çıktı. İlginç bir şekilde balinalar şu anda birikim yapmıyor, bu da şu anda birikim yapanların perakende yatırımcılar olduğu anlamına geliyor.

Borsalarda Bitcoin Arzı.
Borsalarda Bitcoin Arzı. Kaynak: Santiment

Aslında türev piyasasında da inançları aynı derecede güçlü. Uzun tasfiye eksikliği iyimserliğini canlı tuttu ve bu durum trader’ların hâlâ fiyatların artacağı yönünde bahis oynadığını gösteriyor.

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

Bu çabalar, Bitcoin fiyatının günlük grafikte yatay hareket seyrini sürdürmesine ve yıkıcı bir çöküşü önlemesine yardımcı olacak.

BTC Fiyat Tahmini: Bu Seviyeye Dikkat Edin

Bitcoin fiyatının 60.000 doların üzerinde kalması ve destek tabanı olarak 63.724 doları koruması muhtemeldir.

Ancak kârların hala yüksek olduğu gerçeği göz ardı edilemez. Coinlerin adresler arasındaki zincirleme hareketinden elde edilen kazançları ifade eden gerçekleşen karlar, rezervasyon karları için yüksek bir potansiyel sergilemek.

Bitcoin Gerçekleşen Karlar.
Bitcoin Gerçekleşen Karlar. Kaynak: Santiment

Bu, düşen fiyatlara katkıda bulunuyor ve BTC yatırımcılarının kâr elde etmek için varlıklarını satmayı tercih edebileceklerinin sinyalini veriyor.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı darbe alacak bundan sonra 63.724 dolara düşebilir. Bu desteğin kaybedilmesi yükseliş tezini geçersiz kılacak ve BTC’yi 60.000 dolara düşmeye karşı savunmasız bırakacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/move-save-btc-price-falling-support/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir