BeinCryptoKriptohaber

Bu Harmony Hatası 2,2 Milyon Dolar Değerindeki ONE Token’ı Nasıl Kaybetti?

Harmony çapraz zincir köprüsünün akıllı sözleşme kodunda bir yazılım hatası olduğu bildiriliyor. Bu istismar, neredeyse 150 milyon ONE tokeninin (2,2 milyon dolar) yanlışlıkla 79 kullanıcı adresine gönderilmesine neden oldu.

Alıcılardan biri olan Aaron Li, 7 Aralık 2023’te Harmony ekibini uyardı ve 16,4 milyon ONE tokeni (260.000 $) sattı. Harmony ekibi mühendisi Gardiner, Li’yi bilgileri saklamak ve açıklamasını geciktirmekle suçladı.

ONE Token Bug, Harmony Hack’lerine Nasıl Ekleniyor?

Ekip yanlışlıkla yakmayı planlıyor basılmış jetonlar varlığın arzını etkilemekten kaçınmak için. Ekip henüz olası bir çözüm tarihi açıklamadı.

Kripto kullanıcıları köprüleri kullanarak jetonları blok zincirler arasında taşıyın. Orijinal varlıklarını bir akıllı sözleşme. Akıllı sözleşme daha sonra eşdeğer değeri basar bu tokenlerin yeni bir blockchain’in anlayabileceği şekilde kullanılması.

Köprüler hacklere karşı savunmasızdıDaha önceki bir Harmony saldırısı 100 milyon dolardan fazla kullanıcıyı kaybetmişti. Ünlü Kuzey Koreli hack grubu Lazarus 100 milyon dolarlık hackin arkasında olduğu ortaya çıktı 2022’de. Sky Mavis’in Ronin köprüsü 600 milyon doların üzerinde bir bedel karşılığında sömürüldü 2022’de.

Harmony köprüsü hilesi
Harmony Fonu Hareketinin İlk Tahmini | Kaynak: PeckShield

Ronin hackerları sahte iş teklifleri kullandı Sky Mavis’in bir çalışanının bir belgeye tıklamasını sağlamak. Tıklama bilgisayarlarını tehlikeye attı ve dokuz düğüme sızdı işlemleri doğrulamak için.

Kripto dedektifi ZachXBT, hackten elde edilen fonların ortaya çıktığını açıkladı birkaç borsaya gittim geçen hafta sonu. Fonlar TornadoCash’ten çeşitli kripto borsalarına taşındı.

“Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu, fonları konsolide edip üç farklı borsaya yatırmadan önce Harmony köprüsünden Railgun üzerinden 63,5 milyon dolar (~41.000 ETH) taşıyarak çok yoğun bir hafta sonu geçirdi…Görünüşe göre Binance ve Huobi fonların bir kısmını dondurdu. “

Analiz, TEK Fiyat İçin Yükseliş Beklentilerini Ortaya Çıkarıyor

ONE tokeninin fiyatı şu anda 0,01602929 dolar. Son 24 saatte %0,7 arttı.

Harmony bug ONE token fiyatı
BİR Teknik Analiz | Kaynak: Ticaret Görünümü

ONE, Ağustos 2022’den bu yana alçalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Bu süre zarfında fiyat çok sayıda başarısız kırılma girişiminde bulundu (kırmızı simgeler). En sonuncusu 2023’ün son haftasında meydana geldi.

Devamını oku: Harmony ONE Nereden Satın Alınır (Adım Adım Kılavuz Dahildir)

Bu, önemli bir redde yol açarak düşüş yönlü bir mum çubuğu oluşturdu ve fiyatı 0,015 dolarlık yatay destek alanına döndürdü.

Ancak trend çizgileri her dokunulduğunda zayıflıyor. Bu nedenle, trend çizgisinin nihai olarak kırılması en olası senaryo olmaya devam ediyor. Böyle bir durumda ONE bir sonraki dirence, mevcut fiyatın %70 üzerinde, 0,027 $ seviyesinde ulaşabilir.

Bu yükselişe yönelik ONE fiyat tahminine rağmen, 0,016 doların altındaki bir kapanış potansiyel kırılmayı geçersiz kılacak. Ardından ONE %40 düşerek en yakın desteğe 0,010 dolara düşebilir.

Devamını oku: Harmony (ONE) 2024 Fiyat Tahmini

Harmony’nin 2,2 milyon dolarlık ONE tokenini piyasaya sürmesi hakkında söyleyecek bir şeyiniz var mı? bir hata yoluyla ya da başka bir şey? Lütfen bize yazın veya tartışmaya katılın Telegram kanalı. Ayrıca bizi yakalayabilirsiniz Tiktok, Facebookveya X (Twitter).

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/harmony-bug-loses-millions/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir