BeinCryptoKriptohaber

Bu Kripto CEO’su 50 Yıl Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya Olabilir

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, potansiyel olarak 50 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

Kasım ayında savcıların “Amerikan tarihindeki en büyük mali dolandırıcılıklardan” biri olarak adlandırdığı olayı organize etmekten suçlu bulunan Bankman-Fried’ın düşüşü, kripto para birimi patlamasının arka planında ters giden bir hırs hikayesidir.

Sam Bankman-Fried 50 Yıla Kadar Hapisle Karşı Karşıya

İddia makamının iddiasının özü, Sam Bankman-Fried’in kripto para borsası FTX’in olağanüstü çöküşüne yol açan dolandırıcılık faaliyetlerine dayanıyor. Manhattan federal mahkemesindeki jüri onu yatırımcıları, müşterileri ve borç verenleri dolandırmak da dahil olmak üzere tüm suçlamalardan suçlu buldu. Böylece bir zamanlar patlama yaşayan kripto pazarını sarstı.

Savcılar, Bankman-Fried’in son yaşamının “benzersiz açgözlülük ve kibir” tarafından gölgelendiğini anlatan lanetleyici bir portresini çizdiler. Eylemlerinin riskli olduğunu ve milyarlarca dolarlık başka insanlarla kumar oynamaya yönelik kasıtlı bir oyun olduğunu iddia ediyorlar.

Eylemlerinin ciddiyetine rağmen, Sam Bankman-Kızartılmış yanlışı kabul etmekten kaçındı. Bu onun aleyhindeki davayı daha da ağırlaştıran bir tutumdur.

“Bankman-Fried şu anda bile yaptığının yanlış olduğunu kabul etmeyi reddediyor. Son yıllardaki hayatı eşi benzeri olmayan bir açgözlülük ve kibirle geçti; hırs ve rasyonelleştirme; ve başkalarının parasıyla sürekli olarak riske girmek ve kumar oynamak,” diye yazdı savcılar.

Tersine, Bankman-Fried’ın savunması hoşgörüyü savunuyor, beş ila altı yıldan biraz fazla bir hapis cezasına işaret ediyor. En çok şunu iddia ediyorlar FTX müşterileri kaybettikleri fonları geri alacak ve Bankman-Fried’ın kasıtlı olarak dolandırıcılık yapmaya kalkışmadığını.

Ancak bu savunma, duruşma sırasında sunulan delillerin ağırlığı karşısında bocalıyor gibi görünüyor. Bunlar arasında Bankman-Fried’ın o zamandan bu yana eyalet tanığı olan en yakın iş arkadaşlarının ifadeleri de yer alıyor.

Devamını oku: FTX Çöküşü Açıklandı: Sam Bankman-Fried’ın İmparatorluğu Nasıl Çöktü?

28 Mart’ta verilecek ceza, Bankman-Fried’ın hayatının bu bölümünü sonlandıracak ve kripto para birimi endüstrisinin düzenlenmesi ve denetlenmesi için bir emsal oluşturacak. ABD Başsavcısı Damian Williams, bu davayla ortaya çıkan yolsuzluğun asırlık doğasını vurguladı ve oyuncular ve platform yeni olsa da, uygulanan aldatmacanın tarih kadar eski bir hikaye olduğunu ifade etti.

“Sam Bankman-Fried, Amerikan tarihinin en büyük mali dolandırıcılıklarından birini gerçekleştirdi. Kripto para endüstrisi yeni olabilir. Sam Bankman-Fried gibi oyuncular yeni olabilir. Ancak bu tür yolsuzluklar zaman kadar eskidir” dedi avukat Williams.

Devamını oku: 2024’te Bilinmesi Gereken En İyi 8 Merkezi Borsa Tokenı

Bankman-Fried hem mahkumiyetine hem de cezasına itiraz etmeye hazırlanırken, bu davanın sonucu kripto para birimi endüstrisindeki düzenleyici gözetimin gelecekteki gidişatını iyi bir şekilde tanımlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/ftx-sam-bankman-fried-50-years-prison/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir