BeinCryptoKriptohaber

Bu Kripto Girişim Kapitalistleri Sermaye Artırmanın Sırlarını Ortaya Çıkarıyor

Bir kripto projesi için ilgi çekici bir sunum hazırlamak, her hafta yüzlerce teklifi inceleyen risk sermayedarlarının (VC’ler) dikkatini çekmek açısından çok önemlidir.

Yine de, risk sermayedarlarının kripto startuplarında ne aradıkları konusunda paha biçilmez bilgiler öğrenilebilir. Bunlar, girişimcilerin zamanlama, netlik, pazar anlayışı, ekip kompozisyonu ve topluluk katılımına odaklanarak yaklaşımlarını geliştirmeleri için bir planın ana hatlarını çizmeyi içerir.

Mükemmel Satış Konuşmasını Oluşturmak

Morningstar Ventures Kurucusu ve CEO’su Danilo Carlucci, BeInCrypto’ya zamanlamanın kritik olduğunu söyledi. Startup’lar, VC’lerle yalnızca ürünlerinin veya hizmetlerinin fizibilitesini ve potansiyelini gösteren bir Kavram Kanıtı’na (PoC) sahip olduklarında etkileşime geçmelidir. Bu aşama, yatırımcıların ilk ilgisini ve geri bildirimini almak için çok önemlidir.

Daha sonra, Minimum Uygulanabilir Ürünü (MVP) geliştirmek için bu geri bildirimi kullanmak, startup şirketlerinin somut başarıları ve ölçümleri sergilemesine olanak tanıyarak yatırım için daha güçlü bir durum oluşturur. Carlucci’ye göre, ölçülebilir başarı ölçümleriyle kanıtlanan bu aşamaların doğru zamanlaması ve yinelenmesi, projenin Gelecekteki Seyreltilmiş Değerlemesini (FDV) önemli ölçüde etkiliyor.

“Zamanlamanın mükemmel olması çok zor bir şey. Ancak start-up’lar proje aşamalarını doğru zamanlayıp tekrarlarsa daha fazla fon toplayabilirler ve sonuçta FDV’lerini etkileyebilirler” dedi Carlucci.

Bunun önemini de vurguladı. Konuşmalarda netlik ve özlülük. Başarılı bir sunum, çözülmekte olan sorunu, çözümün benzersizliğini ve sermayenin stratejik kullanımını kısaca ifade eder. Daha da önemlisi, net pazara açılma stratejileri ve kullanıcı edinme planları özellikle ilgi çekicidir.

Devamını oku: Kripto Pazarlama Gerçeği: Reklam Sonuçları Satın Alamaz

Şirkete Göre En Son Bağış Toplamalar
Şirkete Göre En Son Bağış Toplamalar. Kaynak: Kravat

Kapsamlı pazar ve rakip analiziyle desteklenen, iyi tanımlanmış benzersiz bir satış teklifi (USP) aracılığıyla kendilerini farklılaştıran projeler öne çıkıyor. Zincir üstü metrikleri ve pazar eğilimlerini birleştirmek, bir projenin potansiyelinin net bir resmini sunarak projenin çekiciliğini daha da artırabilir.

“Hepimiz bunu daha önce duyduk. Az ama öz. Her ne kadar basit görünse de, net ve özlü satış konuşmalarına değer veriyoruz. Kısa ve güzel tut! VC’ler haftada yüzlerce sunum okumakla kalmıyor, aynı zamanda projenizi açıklamak için ne kadar az zaman harcarsanız o kadar iyi olacağına kesinlikle inanıyorum,” diye tavsiyede bulundu Carlucci.

Benzer şekilde Landvault ve Matera Protokolü CEO’su Samuel Huber, BeInCrypto’ya startup şirketlerinin odaklarını katı ölçümlere yöneltmesi gerektiğini söyledi. Bunlar arasında artık yatırımcılar için çok önemli olan kârlılık, yanma oranı ve sermaye verimliliği yer alıyor. Kripto pazarındaki mevcut coşkuya rağmen, ekonominin geneli muhtemelen temkinli bir yaklaşım benimsemeye devam edecek.

Gerçek gelir yaratmaya yapılan vurgu abartılamaz. Piyasa döngülerinin akışında, boğa piyasaları Genellikle sağlam iş temelleri pahasına büyümeye öncelik verirler, ayı piyasaları odağı tekrar gelir gibi temel ölçümlere kaydırın.

“Girişimciler odak noktalarını yatırımcıların öncelik verdiği ölçümlere kaydırmalı. Gerçekten de, kripto girişimlerinin gerçek gelir elde etme yeteneklerini göstermeleri gerekiyor. Huber, yalnızca ademi merkeziyetçiliği vurgulamak yerine pratik iş modellerini sergilemeye odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Finansmana giden yol zorluklarla doludur. Huber, “Kanıtlanmamış iş modellerine ve zayıf uygulamalara sahip startup’lara yönelik fonlarda bir daralma var” dedi. Salt projeksiyonlar yerine somut iş ölçümlerini göstermenin önemini vurguladı. Bu, ayı piyasasında öne çıkan sağlam bir iş kurmaya titizlikle odaklanılmasını gerektiriyor.

Tokenomik ve Rüya Takım

Dahası, bir projenin arkasındaki ekip risk sermayedarları için kritik bir faktördür. Carlucci, risk sermayedarlarının fikirlere olduğu kadar insanlara da yatırım yaptığını vurguladı. Bu nedenle bir ekibin geçmişi, tamamlayıcılığı ve vizyonu incelenir. Ekibin işbirliğine ve geri bildirime açık olması ve proaktif yaklaşımı, risk sermayedarının yatırım kararını önemli ölçüde etkiler.

Bu bağlamda çoğu risk sermayedarı, kendi alanlarında güçlü bir geçmişe ve kapsamlı deneyime sahip ekipler arar.

“Takım her şeydir! Teknoloji, tasarım veya fikir ne olursa olsun çoğu risk sermayesi insana yatırım yapar; bu nedenle ekip ve kurucunun vizyonu çok önemlidir” dedi Carlucci.

Tokenomik ve kripto anlatı trendleri yatırım çekmede çok önemli bir rol oynuyor. Projeler tasarlanmalı belirteç bilimi Risk sermayedarlarının çıkarlarını projenin uzun vadeli vizyonuyla uyumlu hale getirerek projenin başarısında kazanılmış menfaati garanti altına alır. Aynı şekilde girişimciler de projelerini mevcut durumla uyumlu hale getirmelidir. kripto anlatılarıkendilerini bu alanlarda lider olarak konumlandırmaya çalışıyorlar.

Kripto endüstrisindeki doğal risklere rağmen Carlucci, iyi ifade edilmiş bir USP ve kapsamlı pazar analizinin potansiyel kaygıları giderebileceğini ve startup’ın zorluklara karşı farkındalığını ve hazırlıklılığını gösterebileceğini öne sürdü. Bu arada Huber kullanışlılık ve uyarlanabilirliğin önemini vurguladı.

“Genel olarak altyapı sektörlerindeki projeler, daha geniş fayda potansiyeli nedeniyle yatırımcılar için oldukça cazip. Uygulamalar kesinlikle değer yaratırken, altyapı projeleri NFT’ler, meta veri tabanı gibi anlatı trendlerinden etkilenir. DeFiRWA veya yaratıcı ekonomi başkaları tarafından da yararlanılabilecek bir temel sunuyor ve böylece onların dayanıklılığını artırıyor” diye ekledi Huber.

Sektörlere Göre Artırılan Toplam Sermaye
Sektöre Göre Artırılan Toplam Sermaye. Kaynak: Kravat

Güven aynı zamanda yatırım kararlarında da kritik bir faktördür. Risk sermayedarları tanıdıkları ve güvendikleri kurucuları desteklemeyi tercih ederler, bu da güvenilirliği artırmak için güçlü bir şirket kurmanın ve ağ oluşturmanın önemini yansıtır. Huber’e göre, kripto pazarında VC finansmanını güvence altına alma yolculuğu, yatırımcı beklentileri ve piyasa dinamikleri arasındaki nüansları yönetmekle ilgili olduğu kadar dayanıklılık ve yenilikçiliği sergilemekle de ilgili.

Aslında Carlucci, doğru VC ortaklarını seçmenin önemini vurguladı. Yeni kurulan şirketler, kullanıcı erişimi, ağ oluşturma fırsatları ve sektör uzmanlığı gibi sermayeden daha fazlasını sunan stratejik ortaklar aramalıdır.

Devamını oku: GSD Capital Review: Yapay Zeka Destekli Hedge Fonu Rehberi

Zamanlama, netlik, ekip dinamikleri, tokenomik ve stratejik ortaklıklara odaklanarak startuplar, projelerini ileriye taşımak için gerekli finansmanı çekme şanslarını artırabilir. Bu ilkelere bağlı kalmak, kripto pazarında risk sermayesi finansmanını güvence altına almak için çok önemlidir.

Sorumluluk reddi beyanı

Takiben Güven Projesi Bu makale, sektör uzmanlarının veya bireylerin görüş ve bakış açılarını sunmaktadır. BeInCrypto şeffaf raporlamaya kendini adamıştır, ancak bu makalede ifade edilen görüşler mutlaka BeInCrypto veya personelinin görüşlerini yansıtmaz. Okuyucular, bu içeriğe dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamalı ve bir profesyonele danışmalıdır. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/raise-capital-crypto-venture-capitalist/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir