BeinCryptoKriptohaber

Bu Merkezi Olmayan Kripto Borsası Hacklendi

İçinde güvenlik Blockchain adli tıp firması PeckShield, merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan OpenLeverage’in saldırıya uğradığını ve bunun 236.000 dolar zarara yol açtığını ortaya çıkardı.

Bu siber saldırı, OpenLeverage’in olayla ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatırken protokolünü duraklatmasına neden oldu.

OpenLeverage Kripto Hackerların Mağduru

OpenLeverage, istismarın ağırlıklı olarak operasyonlarını etkilediğini açıkladı. BNB Zinciri Ve Tahkimsırasıyla yaklaşık 220.000 $ ve 40.000 $ kayıpla. Ancak platform, kullanıcılarına kişisel fonlardan taviz vermeyeceğine dair güvence verdi.

“Son dönemdeki istismar bir kayba neden oldu… [But] Neyse ki protokol içi sigortamız, OLE geri satın alma fonumuz ve protokol rezervlerimiz tüm protokol kayıplarını karşılayacak.” OpenLeverage duyuruldu.

Birikmiş sigorta ve geri alım fonlarının sağladığı finansal güvenlik ağına rağmen OpenLeverage, alım satım ve borç verme hizmetlerini durdurmaya karar verdi.

Firma şu anda kullanıcıların işlemlerini, borçlarını güvenli bir şekilde kapatmaları ve para çekmeleri için mekanizmalar kuruyor. Gelecek haftanın başlarında başlaması beklenen geri çekilme süreçlerini başlatana kadar tüm protokol eylemlerini beklemede tutacak.

Devamını oku: DeFi Borç Verme Protokollerine İlişkin Risklerin Belirlenmesi ve Araştırılması

OpenLeverage, mevcut durumu düzeltmenin yanı sıra, bilgisayar korsanına çalınan fonları iade etmesi için bir ödül sunuyor. Ayrıca fail hakkında takip ve yasal işlemlerin derhal başlatılacağı da duyuruldu.

Bu olay, merkezi olmayan kripto borsalarının karşılaştığı güvenlik açıklarını ve kullanıcı varlıklarını korumak için sağlam güvenlik önlemlerinin ve acil durum protokollerinin önemini yansıtıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/decentralized-crypto-exchange-openleverage-hacked/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir