BeinCryptoKriptohaber

Bu Metrik Ethereum’un (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Artışını Durdurabilir mi?

ETH Net Gerçekleşmemiş Kar/Zararın (NUPL) son zamanlarda ‘İnanç – İnkar’ bölgesine kayması çok önemli bir kavşağa işaret ediyor. Ethereum’un bu hassas eşikteki mevcut konumu, uzun vadeli değerine olan güvenin güçlü kalmasına rağmen piyasa dinamiklerinin dönebileceğine dair bir uyarının mevcut olduğunu gösteriyor.

Bu faktörlerin derinlemesine araştırılması ve Ethereum’un ileriye dönük potansiyel yollarının stratejik bir incelemesi için, analizin tamamını inceleyin.

ETH İlk 10’un Açık Kazananı

Stablecoin’ler ve memecoin’ler hariç olmak üzere önde gelen 10 kripto para biriminin yılbaşından bugüne (YTD) büyümesine odaklanan bir analizde, ETH kayda değer bir artış gösterdi. bu yıl %67,22 arttı. Bu büyüme oranı, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere tüm önemli rakiplerini geride bırakmasına olanak tanıdı. Solana (SOL), Ve Zincir bağlantı (BAĞLANTI).

Yılın başında ETH’nin değeri 2.352 dolardı. O zamandan beri önemli bir artış gördü ve yakın zamanda 3.946 dolara ulaştı. Bu etkileyici büyümeye rağmen ETH’nin mevcut fiyatı %18,39’da kalıyor tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.849,03 doların (ATH) altında. Ancak ETH’nin yakın gelecekte ATH’yi yeniden test etme ihtimali güçlü. Bu iyimserlik kısmen Bitcoin’in (BTC) yakın zamanda rekorunu aşmasından kaynaklanıyor.

Diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında ETH YTD büyümesi.
Diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında ETH YTD büyümesi. Kaynak: Messari.

Bununla birlikte, kripto para piyasasının kısa vadede bir dereceye kadar konsolidasyon yaşaması ihtimali de mevcut. Bu potansiyel gelişme, şu anda ETH’de yatırımcıların bulunmasıyla ortaya çıkabilir. Bunların %79’u kârlı konumdavarlıklarının bir kısmını tasfiye etmeye karar verebilir.

Böyle bir hareketin arkasındaki motivasyon, yatırımlarını memecoinler de dahil olmak üzere daha büyük büyüme fırsatlarına sahip diğer kripto para birimlerine doğru çeşitlendirmek olabilir.

NUPL Göstergesi Değişiklik Durumu

ETH Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) metriği yakın zamanda ‘İyimser – Kaygı’ kategorisinden ‘İnanç – İnkar’ aşamasına geçti. Bu geçiş, sahiplerinin çoğunluğunun varlıklarını şu anda kârlı bir şekilde gözlemlediklerini ve bunun da ETH’ye olan güvenlerini ve inançlarını sağlamlaştırdığını gösteriyor. Bu olgu genel olarak, irrasyonel coşkunluk alanına sapmadan yatırımlarına güven sergileyen yatırımcıların karakterize ettiği, olgunlaşan boğa piyasasının ayırt edici özelliği olarak yorumlanıyor.

ETH NUPL.
ETH NUPL. Kaynak: Cam düğüm.

Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) metriği, tüm zincir üzerindeki adreslerde Göreli Gerçekleşmemiş Kar ile Göreli Gerçekleşmemiş Zarar arasındaki farkı temsil eder. Esas olarak ağın bir bütün olarak şu anda kar veya zarar durumunda olup olmadığını gösterir.

Bununla birlikte, eğer NUPL ‘Euphoria – Greed’ aralığına girerse, bu genellikle çoğu yatırımcının kar elde ettiği piyasanın açgözlü olduğunu gösterir. Tarihsel olarak bu genellikle piyasanın zirveye ulaştığının bir göstergesi olmuştur. Daha fazla yatırımcı kar etmeye karar verdikçe bu durum piyasada bir düzeltmeye yol açabilir.

IOMAP Verileri Güçlü Destek ve Direnç Seviyelerini Gösteriyor

Ethereum (ETH) şu anda iki temel fiyat noktasında tanımlanan önemli seviyelerde güçlü destekten yararlanıyor: 3.830 dolar ve 3.710 dolar. Bu seviyeler kripto para birimi için önemli tamponlar görevi görüyor. Ancak ETH bunu başaramazsa bu destek seviyelerini korumakfiyatın daha da düşme ihtimali var. Spesifik olarak 3.591 dolara kadar düşebilir. Bu senaryo ETH piyasa değerinde kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

ETH IOMAP.
ETH IOMAP. Kaynak: Bloğun içine.

Tersine, varlık şu anda özellikle 3.949 dolar ve 4.064 dolarlık fiyat noktalarında önemli bir direnç gösteriyor. Bununla birlikte, bu direnç seviyelerini aşmayı başarırsa değerinin daha da artarak muhtemelen 4.500 dolara kadar çıkma potansiyeli var.

Bu fiyat noktası tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) oldukça yakın. Daha geniş pazardaki hakim ruh hali böyle bir yükseliş gidişatını etkileyebilir. BTC’nin diğer kripto para birimleriyle birlikte son zamanlarda yeni zirvelere ulaştığı göz önüne alındığında, ETH bu mevcut piyasa döngüsünden en önemli yararlanıcılardan biri olarak ortaya çıkmaya hazır görünüyor.

Mevcut ölçümler kısa vadede olası bir konsolidasyonu gösteriyor ancak genel pazar eğilimleri, olası bir konsolidasyon gibi görünüyor. Ethereum ETF’siETH’nin 4.500 dolara ulaşabileceğini ve yakında tüm zamanların en yüksek seviyesini test edebileceğini öne sürüyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Tiago Amaral, https://beincrypto.com/eth-price-high-metric-threatens-bulls/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir