BeinCryptoKriptohaber

Bu Millet Kriptolarınıza Erişimi 96 Saat Boyunca Engelleyebilir

Polonyalı kripto düzenleyici Komisja Nadzoru Finansowego’ya (KNF), bağımsız olarak 96 saate kadar kriptoya erişimi engelleme yetkisi verilecek.

Yeni düzenlemeler, kripto firmalarının Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) tasarısı öncesinde bölgeye taşınmasıyla birlikte geldi.

KNF’in Kripto Hesap Engelleme Otoritesi

Vergi uzmanı Izabela Deryło’ya göre, KNF, hesaptaki fonlarla bağlantılı suç faaliyeti şüphesi durumunda kripto hesaplarını 96 saate kadar engelleme yetkisine sahip. Ayrıca düzenleyici makam, savcılığın izniyle fonları altı aya kadar dondurabilir.

Deryło, “Bir işlemin bir suçun işlenmesiyle bağlantılı olabileceğine dair şüphe olması durumunda, KNF, kripto para birimi sahiplerinin hesaplarını bağımsız olarak bloke edebilecek” dedi. söz konusu.

Polonya’daki kripto yatırımcıları yeni düzenlemelere olumsuz tepki gösterdi. Bazıları kuralların KNF’ye sınırsız yetkiler verdiğini söylüyor.

Hükümet ve KNF, kuralların kripto para düzenlemelerine uygun olduğunu söyledi Avrupa’nın MiCA mevzuatı. Ancak MiCA, kripto para borsalarının tutardan bağımsız olarak işlemleri raporlamasını zorunlu kılsa da hesapların engellenmesine izin vermiyor.

Devamını oku: Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) Nedir?

polonya kripto düzenlemelerinin benimsenmesi
Polonya’nın Varlık Başına Kripto Benimseme Oranı. Kaynak: Statista

Polonya tercih edilen bir destinasyon olduğunu kanıtlıyor MiCA’dan önce kripto firmaları için Avrupa. Eylül 2023 itibarıyla 13 yeni kripto borsa lisansı başvurusu alarak ülkedeki firma sayısını en az 951’e çıkardı.

Bir kripto işi kurmak ülke çapında nispeten ucuz ve minimum kayıt maliyeti yaklaşık 164 dolar. Borsaların yapmak istedikleri işe bağlı olarak daha fazla maliyete katlanmaları gerekebilir. Uygun maliyetler, MiCA’nın Aralık 2024’te borsalar için yürürlüğe girmesinden önce şirketlere Avrupa Birliği bloğuna giriş kapısı sunuyor.

Statista tarafından 2023’te yapılan bir anket, Polonyalı yanıt verenlerin yaklaşık %74’ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu veya kullandığını bildirdiğini ortaya çıkardı. Bu rakam o zamandan bu yana piyasa trendleri, mevzuat değişiklikleri ve kamuoyu duyarlılığı gibi çeşitli faktörler nedeniyle dalgalanmış olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/poland-regulation-block-crypto/

Diğer Yazılar

1 of 3.915

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir