BeinCryptoKriptohaber

Bu Milyarder Bitcoin Satın Almak İstiyor

Amerikalı hedge fon yöneticisi ve milyarder Bill Ackman, Bitcoin ile ilgili son açıklamalarıyla kripto topluluğunda heyecan yarattı.

Pershing Square Capital’in CEO’su Ackman, Bitcoin satın almayı düşünebileceği bir senaryonun ana hatlarını çizdi.

Bill Ackman Neden Bitcoin Satın Alabilir?

Bill Ackman şunu teorileştirdi: Bitcoin fiyat artışının etkisi Artan talep ve enerji kullanımı enerji maliyetlerinin artmasına yol açabilir, şişirmezayıflayan dolar ve daha fazla BTC talebi. Böyle bir senaryonun sonuçta ekonomik çöküşe yol açabileceğini ve Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünmeye sevk edebileceğini düşündü.

Ancak Ackman bu senaryonun diğer yüzünü de kabul ederek potansiyel tersine çevrilebilirliğini kabul etti.

“Bitcoin fiyatının artması, madenciliğin ve daha fazla enerji kullanımının artmasına yol açıyor, enerji maliyetini artırıyor, enflasyonun yükselmesine ve doların düşmesine neden oluyor, Bitcoin’e olan talebi artırıyor ve madenciliği artırıyor, enerji talebini artırıyor ve döngü devam ediyor. Ackman, Bitcoin sonsuza gider, enerji fiyatları hızla yükselir ve ekonomi çöker. söz konusu.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin fiyatı
Bitcoin Fiyat Performansı. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ackman’ın kripto para birimiyle çok az ilişkisi oldu veya hiç ilişkisi olmadı. Milyarder 2022’de şunları söyledi: Sam Bankman-Fried’ın sahtekar olmadığına inanıyordu ve şu FTX başarısız oldu çünkü rezil kurucu utançtan kaçınmaya çalışıyordu. O zamandan önce, açıklığa kavuşmuş bu kripto, yatırım portföyünün %2’sinden azını oluşturuyordu.

O zamanlar bazı kripto projelerinde ve yedi kripto girişim fonunda küçük bir yatırımcı olduğunu söyleyen Ackman, yatırımlarının daha çok bir hobi olduğunu da sözlerine ekledi.

Ackman’ın sözleri, kripto pazarındaki önde gelen isimlerin mantığındaki kusura işaret eden birçok yorum yapmasına neden oldu.

“Madencilik son derece rekabetçi ve yüksek enerji fiyatlarında para kaybediyor. Madencilik geri bildirim döngüsü aslında madencileri, konutların elektrik talebiyle rekabet eden lüks güce değil, giderek daha uzak/atıl durumdaki enerji türlerine doğru yönlendiriyor. TL;DR Madencilik enerjiyi daha pahalı hale getirmez. Aksi takdirde israf edilecek olan enerjiden para kazanmamıza olanak sağlıyor” diyor River CEO’su Alexander Leishman. söz konusu.

Bu arada MicroStrategy CEO’su Michael Saylor cesaretlendirdi Ackman’ın dikkate alınması gerekiyor Bitcoin satın almak ancak mantığına katılmıyordu. Saylor en çok şunu belirtti: Bitcoin madencileri elektrik maliyetlerini düşürdü tüketiciler için bire bir tartışma daveti sundu.

Devamını oku: 2024’te Yatırım Yapmadan Ücretsiz Bitcoin Madenciliği Geliri Nasıl Kazanılır?

Benzer şekilde, Riot Platforms Araştırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Pierre Rochard, davet edildi Ackman konuyu derinlemesine inceleyecek Bitcoin madenciliğinin ekonomisi. Rochard ayrıca karmaşık geri bildirim döngülerini ve zenginlik etkisi harcamaları ve sahiplerin yeniden dengelenmesi nedeniyle Bitcoin’in satın alma gücü üzerindeki sınırlamaları da vurguladı.

Çevreci ve girişim yatırımcısı Daniel Batten de Ackman’ın BTC madenciliği konusundaki mantığının hatalı olduğunu söyledi.

“Daha fazla enerji kullanımı => enerji fiyatını yükselttiğinde mantık çöküyor. Batten, “Bitcoin madenciliği, enerjinin mahsur kaldığı/boşa harcandığı mükemmel bir kullanıcıdır ve ERCOT CEO’su, enerji fiyatlarını düşük tuttuğu için bunu takdir ediyor” diye ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/bill-ackman-buy-bitcoin/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir