BeinCryptoKriptohaber

Bu Nedenle Cardano (ADA) Fiyatı %26 Düşebilir

Cardano (ADA) fiyatı, altcoin için beklenenden daha büyük bir düzeltmenin beklendiği yönünde bir düşüş eğilimi formasyonunun oluşumuna dikkat çekiyor.

Aynı zamanda ADA alım için olgunlaşmış durumda ve bu duygu tek başına potansiyel düşüşü tamponlayabilir.

Balinalar Geri Çekiliyor

Balinalar, hareketleri fiyat hareketini en çok etkilediği için herhangi bir kripto para birimi için en önemli ve etkili gruplardan biridir. Cardano’da da durum böylefazla.

Balinalar, dolaşımdaki arzın %20’sinden daha azını elinde tutmasına rağmen, günlük işlem hacmi üzerindeki hakimiyetleri onları önemli bir grup haline getiriyor. Son 24 saatte yapılan 17,7 milyar dolarlık işlemden bu balinalar, yaklaşık 17,4 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Cardano Balina İşlemleri.
Cardano Balina İşlemleri. Kaynak: İçineBlok

Ancak bu, beş gün önce adresler arasında yaklaşık 23 milyar dolar değerinde ADA taşıdıkları işlemlerden çok daha düşük. Bu düşüş balinalar arasındaki yükseliş eğiliminin azaldığını gösteriyor ve bu da fiyat hareketini olumsuz etkileyecek.

ADA Fiyat Tahmini: Büyük Düzeltmeler Yolda

Cardano’nun fiyatı işlem görüyor Bu yazı yazıldığı sırada 0,618 dolardaydı ve bugün %6’lık bir düzeltmenin ardından 0,619 dolarlık desteği kaybediyordu. Üçüncü nesil kripto para birimi, günlük grafikte çift tepe formasyonunun oluşumuna tanık oluyor. Şu anda 0,619 dolar formasyonun kırılma noktasını oluşturuyor.

Çift tepe formasyonu teknik analizde düşüş eğilimi gösteren bir formasyondur. Benzer fiyat seviyelerinde art arda iki zirve ile karakterize edilir ve bu durum yükseliş eğiliminden düşüş eğilimine doğru potansiyel bir eğilimin tersine döndüğünü gösterir. Bu, alıcıların ivme kaybettiğini ve bunu genellikle aşağı yönlü bir fiyat hareketinin izlediğini gösteriyor.

ADA/USDT 1 günlük grafik.
ADA/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu kalıba göre düşüş eğiliminin hedef fiyatı, kırılma noktasının yaklaşık %26 altında, 0,455 dolar olarak belirlendi.

Yatırımcılara İyi Fırsat

Tahminler aşağı yönlü olsa da Cardano’nun fiyat düşüşü oldukça optimal bir ortam yarattı birikim için. Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değer (MVRV) oranına göre ADA fırsat bölgesindedir.

MVRV, mevcut piyasa kapitalizasyonu ile gerçekleşen tavanı karşılaştırmak için kullanılan bir ölçümdür. Bu, bir kripto para biriminin tarihsel fiyatına göre aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu gösterir. -%13,45 seviyesindeki 30 günlük MVRV, hisselerini satın alan yatırımcıların Geçtiğimiz ay ADA şu anda %13,45 kayıp yaşıyor.

Cardano MVRV oranı.
Cardano MVRV oranı. Kaynak: Santiment

Bu aynı zamanda göstergenin -%8 ile -%18 arasında değişen fırsat bölgesinde olduğu anlamına da gelir. Tarihsel olarak bu bölge fiyat değişimlerine tanık oldu ve bu da onu ADA birikimi için optimum.

Sonuç olarak birikim, yükseliş eğiliminin tersine dönmesini tetikleyebilir ve bu da karşılığında 0,580 doların altına bir düşüşü önleyerek düşüş tezini geçersiz kılabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/cardano-ada-price-drop-technical-pattern/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir