BeinCryptoKriptohaber

Bu Nedenle Dogecoin (DOGE) Fiyatı %26 Düşüşle Karşılaşabilir

Dogecoin (DOGE) fiyatı, altcoin’in %42’lik bir ralliyi tamamlamasıyla bu yedi gün içinde meme coin meraklılarını oldukça sevindirdi.

Ancak yükselişle birlikte düzeltme potansiyeli de geliyor ve 2024’te ilk kez DOGE satış sinyali en güçlü seviyesinde.

Dogecoin Sahipleri Hala Yükselişe Bahis Yapıyor

Olarak Dogecoin fiyatı grafikte yükselişe geçtiMart ortasında yatırımcıların yaşadığı kayıpları telafi edebilecek büyüklükte bir ralliyi geride bıraktı. %42’lik artış, %26’lık çöküşü kapattı ve DOGE’yi 0,20 dolara ulaşmaya yaklaştırdı.

Bu DOGE sahipleri arasında güven aşıladı, kripto paraya karşı son derece yükseliş eğiliminde görünüyorlar. Aynı şey, ödenmemiş türev sözleşmelerin toplam sayısını ifade eden Açık Pozisyonda da görülmektedir. Bu açık sözleşmeler, altcoin çoğunlukla uzun pozisyonlardan oluştuğu için 600 milyon dolarlık %66’lık bir artışa tanık oldu; bu da fiyatta potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Dogecoin Açık Pozisyon.
Dogecoin Açık Pozisyon. Kaynak: Madeni para camı

Devamını oku: eToro ile Dogecoin (DOGE) Nasıl Satın Alınır: Eksiksiz Bir Kılavuz

İkinci olarak, teknik göstergeler de yükselişe yönelik bir tablo çiziyor. Göreceli Güç Endeksi (RSIFiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen ), yükseliş nötr bölgesinde. Ayrıca, trendi takip eden bir momentum göstergesi olan Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) da yükseliş eğilimine dikkat çekiyor.

Dogecoin RSI ve MACD.
Dogecoin RSI ve MACD. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu göstergeler Dogecoin fiyatının daha da artacağına işaret ediyor.

DOGE Fiyat Tahmini: Satış Sinyali Düşüşü Öneriyor

Dogecoin fiyatı genel olarak bir artış öneriyor gibi görünüyor fiyatta olması muhtemeldir. DOGE bu yolda devam ederse ve 0,182 dolarlık direnci desteğe çevirmeyi başarırsa, iki yılın en yüksek seviyesine işaret eden 0,20 dolara bir yükseliş kaydedebilecek.

DOGE/USDT 1 günlük grafik.
DOGE/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Fakat, fiyat günlük ortalama adresler (DAA) farklılığı bir satış sinyalinin sinyalini veriyor. Bu ölçüm, bir varlığın fiyatındaki değişiklikleri onunla etkileşime giren yeni adreslerin sayısıyla karşılaştırır. Bu, fiyat hareketi ile kullanıcı benimsemesi veya ağ etkinliği arasındaki potansiyel tutarsızlıkları gösterir.

Dogecoin Fiyatında DAA Farklılığı.
Dogecoin Fiyatında DAA Farklılığı. Kaynak: Santiment

Devamını oku: Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB): Fark Nedir?

Geçmişte bu ölçüm ne zaman bir satış sinyali tetiklese Dogecoin fiyatı bir düzeltmeye tanık oluyordu. Bunun bu yılki ilk ve oldukça büyük olduğu göz önüne alındığında, DOGE önemli ölçüde düzeltme yapabilir. Memecoin 0,164 dolara düşebilir ve 0,151 doları etiketleyebilir, bu da yükseliş tezini geçersiz kılacak ve %26’lık bir düşüşle 0,135 dolara düşmesine neden olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/doge-price-will-this-sell-signal-decline/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir