BeinCryptoKriptohaber

Bu Nedenle Dogecoin Yakında %25 Daha Yükselebilir?

Dogecoin’in DOGE fiyatı, mayıs ayının başında düştükten sonra 0,12 dolarlık dip seviyelerinden toparlandı.

Meme coin lideri 0,16 dolarlık bariyerin altında sıkışıp kalsa da bu aşılabilir.

Dogecoin Fiyat Artışı Bekleniyor

Dogecoin fiyatı yatırımcıların elindeki yükseliş eğilimine dikkat çekiyor. Yatırımcıların uzun sözleşmeler kurduğu görülebiliyor ve bu da Açık Pozisyonların iki gün içinde 200 milyon dolara yakın artmasına neden oluyor.

Açık faiz Belirli bir zamanda tamamlanmamış türev sözleşmelerinin toplam sayısını ifade eder ve piyasa faaliyetlerine ve gelecekteki potansiyel fiyat hareketlerine ilişkin bilgi sağlar. Henüz kapatılmamış aktif pozisyonların toplam hacmini yansıtarak piyasa duyarlılığını ve likiditeyi gösterir.

OI artışı aynı zamanda kısa sözleşmelerdeki artışla da ilişkilendirilebilir. Ancak pozitif fonlama oranı dikkate alındığında artışın uzun sözleşmelerden kaynaklandığı görülüyor.

Dogecoin Açık Pozisyon
Dogecoin Açık Pozisyon. Kaynak: Madeni para camı

Son dönemdeki toparlanmaya rağmen Dogecoin’in fiyatında hala önemli bir büyüme alanı bulunduğundan, bu yükseliş yakın zamanda gerçekleşebilir. Toplamın dolaşan DOGE arzısadece %83’ü kar ediyor.

Genel olarak artan karlar potansiyel satışlara işaret etme eğilimindedir. Ancak bu yalnızca varlığın piyasanın zirvesini oluşturması durumunda gerçekleşir. Bununla birlikte Dogecoin, piyasanın zirvesinden uzaktır, çünkü böyle bir durum yalnızca arzın %95’i kârda olduğunda fark edilir.

Devamını oku: Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB): Fark Nedir?

Kârlı Dogecoin Arzı.
Kârlı Dogecoin Arzı. Kaynak: Santiment

DOGE Fiyat Tahmini: İyileşme

Dogecoin’in fiyatı, geçmişte birçok kez test edilen bir seviye olan 0,16 dolarda direnç gördü. Bunu desteğe çevirmek fiyatları 0,18 dolara gönderecektir ki bu da DOGE arasındaki bariyer ve 0,20 dolar. Bu dirençlerin aşılması %25’lik bir yükselişe olanak tanıyacak ve meme koinin son kayıplarını geri kazanmasına etkili bir şekilde yardımcı olacak.

Devamını oku: Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Dogecoin Fiyat Analizi.
Dogecoin Fiyat Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak bu direncin kırılması başarısız olursa, Dogecoin’in fiyatı hassas 0,15 dolara düşecek. Bu desteğin kaybedilmesi meme coini 0,12 dolara düşürebilir ve yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/dogecoin-doge-price-another-increase/

Diğer Yazılar

1 of 4.674

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir