BeinCryptoKriptohaber

Bu Nedenle Ethereum Bir Menkul Kıymet Değil, Bir Emtiadır

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Ethereum’un bir şirket olarak statüsüne ilişkin devam eden tartışmalara ilişkin güçlü bir duruş sergiledi. güvenlik veya mal.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’u potansiyel olarak bir menkul kıymet olarak sınıflandırmaya yönelik sıkı yasal çabaları arasında Grewal, Ethereum’un uzun süredir bir emtia olarak tanındığını vurguluyor.

Ethereum Bir Menkul Kıymet Değildir

SEC’in Ethereum incelemesi geçişin ardından yoğunlaştı Hisse Kanıtı (PoS) yönetimi Eylül 2022’deki model. Bu tür eylemler, kripto endüstrisinde geleceğine ilişkin endişelere yol açtı. Ethereum Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler).

SEC’in bu hamlesi, daha önce birkaç spot Bitcoin ETF’sini onaylamasına rağmen gerçekleşti ve bu da Ethereum tabanlı finansal ürünlere yönelik daha katı bir yaklaşımın sinyalini verdi.

Grewal, Ethereum’un 2015’teki başlangıcından bu yana milyonlarca Amerikalı tarafından tutulan kripto pazarının ayrılmaz bir parçası olduğuna dikkat çekiyor. Üst düzey SEC yetkililerinin geçmiş beyanlarına atıfta bulunuyor ve hatta Gary Gensler SEC Başkanı olarak görev yapmadan önce, Ethereum’un menkul kıymet olmayan statüsünü doğruladı.

“2018’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şunu söyledi: 2014’te ne olursa olsun, [Ethereum] Gensler, artık bunun bir menkul kıymet olmadığını düşünecek kadar merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğunu ifade etti. söz konusu.

Ayrıca Grewal, Emtia’dan alıntı yapıyor Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Ethereum’un bir emtia olarak sınıflandırılması. Bu, 2021’den bu yana CFTC tarafından düzenlenen borsalarda Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretiyle destekleniyor.

“İnanıyorum [Bitcoin, Ethereum, Litecoin and Tether] birer maldır. CFTC borsalarında listelendikleri için düzenleyici bir ilişkimiz var – tabii ki türev piyasası ve bu ürünle, ama aynı zamanda temel piyasayla da.” CFTC Başkanı Rostin Behnam, dedi.

SEC’in mevcut duruşuna değinen Grewal, ajansın Ethereum’un sınıflandırmasını yeniden değerlendirme girişimini eleştiriyor. Bu tür eylemlerin yerleşik düzenleyici fikir birliğini ve Amerikalı yatırımcıların çıkarlarını göz ardı ettiğini savunuyor.

Ayrıca Ethereum’un, sözleşme kapsamında bir “yatırım sözleşmesi” kriterlerini karşılamadığını vurguladı. Selam testi.

“SEC’in ETH ETP başvurularını reddetmek için iyi bir nedeni yok. Ve SEC’in defalarca onayladığı ETH’nin köklü düzenleyici statüsünü sorgulayarak bir tane icat etmeye çalışmayacaklarını umuyoruz. Kanun böyle işlemiyor. Ve Amerikalılar daha iyisini hak ediyor” dedi Grewal belirtilmiş.

Grewal’ın argümanları, kripto para birimi düzenlemesine ilişkin daha geniş tartışmayı ve düzenleyici yaklaşımlarda açıklık ve tutarlılığın önemini yansıtıyor. Ethereum’un bir emtia olarak tanınmasına yönelik savunuculuğu, kripto para birimlerinin yenilikçi potansiyelini korumaya yönelik önemli bir çabayı yansıtıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/coinbase-legal-officer-ethereum-not-security/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir