BeinCryptoKriptohaber

Bu Şirket 821,70 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

İcra başkanı ve Bitcoin stratejisi başkanı Michael Saylor’a göre MicroStrategy, yaklaşık 821,7 milyon dolara 12.000 BTC satın alarak Bitcoin varlıklarını güçlendirdi.

Bu son satın almayla birlikte, 10 Mart 2024 itibarıyla MicroStrategy artık 205.000 BTC’ye sahip oldu.

MicroStrategy’den 6,91 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımı

Dönüştürülebilir banknotlardan elde edilen gelirler ve fazla nakit kullanılarak yapılan satın alma, BTC başına yaklaşık 68.477 dolara tekabül ediyor. Bu son durumla kazanma10 Mart 2024 itibarıyla MicroStrategy’nin elinde, BTC başına ortalama 33.706 $ fiyatla yaklaşık 6,91 milyar $ karşılığında satın alınan 205.000 BTC bulunmaktadır.

Şirket daha önce 3.000 BTC satın almıştı, bu da MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları 10 milyar doları aşacak. Bu hamle, ana ürünü iş zekası yazılımı olan firmanın Bitcoin’in diğer varlıklar üzerindeki üstünlüğü üzerine bahse girmesiyle gerçekleşti.

“Bitcoin, 10 katı olan altınla rekabet ediyor. Şu anda S&P endeksiyle rekabet ediyor, bir değer saklama aracı olarak 100 trilyon dolar artı varlık sınıfına sahip gayrimenkullerle rekabet ediyor. Sermayenin bu varlık sınıflarından Bitcoin’e akmaya devam edeceğine inanıyoruz çünkü Bitcoin teknik olarak bu varlık sınıflarından üstündür.” söz konusu.

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

MicroStrategy’nin yolculuğu, Ağustos 2020’de Bitcoin’e ilk büyük yatırımını yaptığını duyurmasıyla başladı ve değeri 250 milyon doların üzerinde olan yaklaşık 21.454 BTC satın aldı. O zamandan bu yana, dünya çapında Bitcoin’in en büyük kurumsal varlıklarını topladı.

Bir süreliğine bazı yatırımcılar şunu düşündü: MicroStrategy, Bitcoin için bir vekil stokluyor. Ancak Ocak ayında Bitcoin borsa yatırım fonlarının onayları bir alternatif sundu. Yatırımcılar, vergi avantajlı emeklilik ve aracılık hesapları aracılığıyla bu ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalmayı seçiyorlar.

BlackRock’un IBIT Bitcoin Stratejisi ETF’sine olan talep hızla artıyor ve yönetim altındaki varlıklar geçen hafta 10 milyar doları aştı.

Daha önce MicroStrategy yapılmış Bitcoin ETF’lerine üstün bir alternatif olarak görülüyor. MicroStrategy’nin faaliyet gösteren bir şirket olması nedeniyle MSTR hisse senedi yatırımcılarının şirketin sermaye yapısı üzerinde kontrole sahip olduğu ileri sürüldü. Bu ayrıcalık, bir spot ETF ihraççısı olan bir emanet şirketine benzemez.

Bitcoin ETF ihraççılarının aksine MicroStrategy, hissedarlardan yönetim ücreti talep etmiyor ve şirket aynı zamanda yenilik yapıp yeni nakit akışları üretebiliyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/microstrategy-buys-more-bitcoin-btc/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir