BeinCryptoKriptohaber

Bunlar Ethereum’a Gelen Yeni Ağ Yükseltmeleri

Dencun yükseltmesi, Holesky test ağında başarıyla yayına alındı ​​ve merakla beklenen Ethereum ana ağ lansmanı için zemin hazırlandı.

Dencun yükseltmesi, her biri Ethereum mimarisinin kritik yönlerini hedef alan Cancun ve Deneb’in bir birleşimini temsil ediyor. Cancun, işlemleri işleyen ve akıllı sözleşmeleri yürüten motor olan yürütme katmanını iyileştirmeye odaklanıyor. Bu arada Deneb, ağın bütünlüğünü garanti altına alarak fikir birliği katmanını güçlendirmeye odaklanıyor. güvenlik katılımcı sözleşmesi yoluyla.

Ethereum’un Dencun Yükseltmesi Mainnet Sürümüne Yakın

Ethereum yürütme istemcisi Nethermind onaylanmış yaklaşık 11:30 UTC’deki gelişme, gelişmiş işlevsellik ve performansta yeni bir çağın habercisidir. dünyanın en büyük ikinci blockchain’i.

Dencun yükseltmesinin önemli bir özelliği, kapsüllenmiş proto-danksharding’dir. Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 4844. Bu yenilik, büyük miktarlarda zincir dışı verileri geçici olarak barındırmak için bir mekanizma olan “blobları” tanıtıyor. Dolayısıyla proto-danksharding, Ethereum düğümleri üzerindeki depolama yükünü hafifleterek işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltmayı vaat ediyor.

Bu buluş özellikle Katman 2 toplama zincirleri için avantajlı olup, veri işleme için daha ekonomik ve ölçeklenebilir bir çözüm sunar.

Dencun’un ana ağa çıkışına olan yolculuk, öncekilerle birlikte sistemli ve kapsamlıydı. Goerli ve Sepolia test ağlarındaki dağıtımlar Ocak ayında. Bunlar test ağı yükseltmeleri Yükseltmeyi kontrollü bir ortamda titizlikle incelemek ve geliştirmek gibi önemli bir amaca hizmet etti. Bu titiz yaklaşım, gerçek fonların ve varlıkların söz konusu olduğu ana ağı etkileyen öngörülemeyen sorunların riskini azaltır.

Başarılı test ağı uygulamasına rağmen Ethereum’un piyasa fiyatı mütevazı bir hareket göstererek geçtiğimiz gün %1,67 artışla 2.375,90 dolardan işlem gördü. Bu istikrar, piyasanın temkinli iyimserliğini ve teknolojik gelişmeler ile kripto para birimi değerlemeleri arasındaki incelikli ilişkiyi vurguluyor.

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Ethereum (ETH) Fiyatı
Ethereum (ETH) Fiyatı. Kaynak: BeInCrypto

Ethereum topluluğu şimdi, Dencun’un ana ağa kullanıma sunulması için kesin bir tarihin açıklanmasının beklendiği Ethereum Tüm Çekirdek Geliştiricileri çağrısını heyecanla bekliyor. Spekülasyonlar, Ethereum’un sürekli yenilik ve iyileştirme yolculuğunda bir başka dönüm noktasına işaret eden Mart ayı başından ortasına kadar bir zaman çizelgesine işaret ediyor.

Ethereum eğitimcisi Sassal, “Bu, ana ağdan önceki son test ağı çatalıdır ve AllCoreDevs çağrısında yarın ana ağ tarihi verilmeli (tüm işaretler Mart ortasını işaret ediyor),” dedi. söz konusu.

Dencun’un gelişi dönüm noktasını takip ediyor Nisan 2023’teki Shapella yükseltmesiKullanıcılara ve doğrulayıcılara stake edilmiş eterlerini geri çekme olanağını tanıtan, likiditeyi ve katılımcıların ağdaki katılımını artıran bir özellik.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/ethereum-dencun-upgrade-eyes-mainnnet/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir