BeinCryptoKriptohaber

Bunlar MakerDAO’nun Başlatacağı Yeni Tokenlardır

MakerDAO Kurucusu Rune Christensen, MakerDAO’nun “Endgame” planının 1. Aşamasını 2024 yazında başlatacağını doğruladı.

MakerDAO Endgame’in 1. Aşaması, merkezi olmayan özerk organizasyonun yapısal reformlarının temelini oluşturacak (DAO) yeni jetonları tanıtarak.

MakerDAO Evolution: Yeni Tokenlar

NewStable ve NewGovToken kod adı verilen yeni tokenler, kullanıcılara ekosisteme katılım ve yatırım için gelişmiş seçenekler sunacak. Bunlar, MakerDAO’nun planının marka tanıtımıyla başlayan ve gelişmiş stake etme ve getiri çiftçiliği fırsatlarıyla biten ikinci aşamasıdır.

MakerDAO, MKR yönetişim tokeni ile başarıya ulaştı ve DAI stabilcoin. DAI’nin fiyatı, dolaşımdaki token sayısına göre DAI ödünç alma ücretini ayarlayan bir mekanizma aracılığıyla 1 ABD dolarında kalıyor. Kullanıcıların, stabilizasyon algoritması tarafından belirlenen sayıda token’ı almak için Maker Vault’a belirli bir miktarda ETH yatırması gerekir.

Endgame senaryosunda DAI, kripto yerel kullanım senaryolarına hizmet edecek, NewStable ise daha geniş, kitlesel benimseme senaryolarını hedefleyecek. Lockstake Engine (LSE), protokolün yönetim mekanizmalarını genişletecek ve kripto staking yoluyla ekosisteme katılımı teşvik edecek. Ve yeni bir düşük maliyetli köprü, blockchain’in birlikte çalışabilirliğini artıracak.

Devamını oku: Dai (DAI) Kripto Para Birimi: Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

MakerDAO TVL Oyun Sonu
MakerDAO’da Kilitli Toplam Değer. Kaynak: DeFi Lama

Onu takip ederek Spark Lend’in lansmanıMakerDAO ayrıca gerçek dünyadaki varlıklara ve kalıcı takas getirilerine ulaşmak için tasarlanmış SubDAO adı verilen SparkDAO’yu da piyasaya sürecek. SubDAO’ların geliştirilmesi MakerDAO’nun ölçeklendirmesini iyileştirin Yeni bir Katman-1 blockchain beklentisinin ortasında.

SubDAO’lar aynı zamanda sürdürülebilir verimli çiftçilik fırsatlarına ve geliştirilmiş kullanıcı katılımına da olanak tanıyacak. belirteç bilimi.

Endgame’in İnişleri ve Çıkışları

MakerDAO topluluğu Endgame planını onayladı Blockchain ile oy verme Ağustos 2022’de, teknoloji, yasal çerçeveler ve topluluk oluşturma konusunda yıllarca süren hazırlıkların ardından. Aşama 1, Christensen’in MakerDAO’yu tasarlamasından yaklaşık on yıl sonra yapısal reformu başlatacak.

Yapımcının DAI’si stabilcoin ilkler arasındaydı algoritmik stabilcoin Finansal mühendislik yoluyla ABD doları sabitini korumanın çeşitli yolları. Ancak proje daha geniş kripto pazarlarının tehdidi altına girdi.

Kullanıcıların DAI’yi sabit vadeli olmayan bir kredi olarak alabilmesi için ETH yatırması gerekir. Ancak olumsuz bir pazar ETH’nin fiyatı düştü DAI kredilerinin yetersiz teminat altına alınmasına neden olabilir ve 2020’de olduğu gibi bir tasfiye dalgasını tetikleyebilir.

Tasfiyelerin toplamı 16 Mart 2020 itibarıyla yaklaşık 5,7 milyon doları buldu ve bu da daha iyi kriz yönetimi ihtiyacına dikkat çekti. MakerDAO, Endgame lansman gönderisinde yeni oyunun nasıl oynandığını belirtmedi. Yönetişim belirteçleri geçmiş başarısızlıkların üstesinden gelebilirancak Christensen boğa piyasasında hızlı hareket etme ihtiyacının altını çizdi.

Christensen, “Sadece lansman hazırlıklarında değil, aynı zamanda daha hızlı bir hareket temposu gerektiren devam eden boğa piyasasında da gezindiğimiz için, hızlı önyükleme sürecinde bazı değişiklikler yapmak gerekli olacak” dedi. yazdı.

Devamını oku: Maker (MKR) Fiyat Tahmini 2023/2025/2030

Oyunsonu teklifinin kabul edilmesinin ardından MakerDAO’dan Sébastien Derivaux, MakerDAO Oyunsonu oylamasının objektifliğini sorguladı. Christensen’ı iddia etti Oy verme adreslerinin %60’ını etkiledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/makerdao-endgame-plan-details/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir