BeinCryptoKriptohaber

Bunlar Prisma Finance Hacker’ının Özetlediği Koşullar

Prisma Finance’e yönelik 11,6 milyon dolarlık ihlalin ardındaki bilgisayar korsanı, çalınan fonların iade edilmesine ilişkin koşulların ana hatlarını çizdi.

Kendini beyaz şapkalı hacker olarak tanımlayan kişi, zincir üstü bir mesajda ekibin yavaş yanıt vermesinden yakındı.

Hacker Prisma Finans Fonlarının İade Koşullarını Detaylandırıyor

28 Mart’ta DeFi protokol Prisma Finance bir güvenlik ihlali bildirdi bu, 11,6 milyon dolar değerinde 3.257,57 wstETH kaybına yol açtı. O tarihten bu yana proje, kullanıcılarına delege onaylarını iptal etmelerini ve piyasaya sürülmüş olayla ilgili kapsamlı bir otopsi incelemesi.

Prisma Finance’a göre hacker, projenin MigrateTroveZap (mkUSD ve ULTRA) sözleşmelerinin her iki versiyonundaki bir güvenlik açığından yararlandı ve yaklaşık 20 adres etkilenmeye devam ediyor.

Prisma Finance hacker’ı şimdi projenin tüm ekip üyelerinin kimliklerini açıklayacağı çevrimiçi bir basın toplantısı düzenlemesini talep ediyor. Ayrıca ekibin geçmişteki hataları ele almasını, akıllı sözleşmenin denetçisini açıklamasını ve iyileştirmeye yönelik planlar sunmasını istiyor. güvenlik miktar.

Bunun yanı sıra, Prisma Finance’ın toplumu sözleşme dağıtım stratejileri ve acil müdahale protokolleri hakkında da bilgilendirmesi gerekiyor.

Devamını oku: DeFi Borç Verme Protokollerindeki Riski Belirleme ve Araştırma

Bilgisayar korsanı, otopsi denetiminde “istismar” ve “saldırı” gibi terimlerden de memnuniyetsizliğini dile getirdi. Yasadışı işlemlerin tüm tarafların üzerinde mutabakata vardığı akıllı sözleşme şartlarına uygun olduğunu vurguladı.

“Başkalarıyla aynı fikirde olup, sonra onun yanlış mı yoksa doğru mu olduğuna karar veremezsiniz. İnsan hakları yok. Sözleşmenizi dağıtmadan önce daha dikkatli olmanız gerekirdi. Umarım bu, insanların katılımda daha dikkatli olmalarına yardımcı olur. kesinliklehacker, ekipler daha sorumlu olacak ve herkesin bu gibi konularda fikrini değiştireceğini söyledi. yazdı.

Sonuç olarak, bilgisayar korsanı kötü niyetli olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Ayrıca Prisma Finance’i suçlayıcı dili 12 saat içinde geri çekmesi konusunda uyardı.

Prisma Finance saldırganı
Tornado Cash’e Prisma Finance Sömürücü İşlemi. Kaynak: Peckshield

Çalınan fonların iade edilmesine yönelik bu taleplere rağmen kripto topluluğu, saldırganın beyaz şapkalı hacker statüsünü sorguluyor.

Şunu kullandı: OFAC onaylı kripto karıştırma aracı Tornado Cash işlemlerini gizlemek için. Blockchain güvenlik firması Peckshield rapor edildi Bilgisayar korsanına ait olan adresler, mikser aracılığıyla 1.000’den fazla ETH’yi taşıdı. Ne olursa olsun, bilgisayar korsanı çalınan fonların iade edilmesini sağlamaya devam ediyor.

“Sonrasında [the online conference] hacker, “Eğer öyle olursa, tutacağım miktar ve size gönderebileceğim miktar tartışılacak (emin olun, çoğu iade edilecek) ve notlar e-postanıza gönderilecek” diye ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/prisma-finance-hacker-demands/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir