BeinCryptoKriptohaber

Bunlar SEC ve Ripple Davasındaki Son Gelişmeler

Ripple’ın hukuk ekibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ek mali belgeler talebini reddetti.

19 Ocak’ta savunma avukatı SEC’in talebini, bunun zamansız ve haksız olduğu gerekçesiyle reddetti.

Ripple SEC Taleplerini Zorluyor

SEC vardı talep edilen Ripple’ın 2022 ve 2023 yılına ait denetlenmiş mali tabloları ve XRP’nin çalışan olmayan karşı taraflara satışı veya devredilmesiyle ilgili sonradan uyumlu sözleşmeler. Ek olarak düzenleyici, belirli şikayet sözleşmelerinden elde edilen XRP Kurumsal Satış gelirlerinin miktarı hakkında da bilgi istedi.

Ancak Ripple, SEC’in talebinin “ilgisiz” olduğunu ileri sürerek her iki tarafın da daha önce uyumluluk sonrası keşiflerin gereksiz olduğu konusunda hemfikir olduğunu vurguladı. Ayrıca firma, SEC’in her talebi yeterince gerekçelendiremediğini savundu.

Potansiyel gecikmelerle ilgili endişelerini dile getiren Ripple, uyum sonrası davranışının yasayı ihlal edip etmediğini yeniden değerlendirmenin yargılamayı uzatabileceğine, bunun da yoğun ve uzun süreli bir araştırma sürecini gerektireceğine inanıyor. Avukatlar ayrıca SEC’in özet prosedürünün onu standart dava öncesi soruşturma korumalarından mahrum bırakabileceği yönündeki endişelerini de dile getirdi.

Ayrıca Ripple’ın avukatı, düzenleyici kurumun davadaki sorgulamalarını tek taraflı olarak uzatamayacağını ileri sürdü. Sonuç olarak Ripple, SEC’in talebinin reddedilmesi çağrısında bulundu ve özellikle son tarihin geçmiş olması nedeniyle bunu “külfetli” olarak nitelendirdi.

Avukatlar, “SEC’in şikayet sonrası tespit talebinin, özellikle de olayın yakın zamanda ortaya çıkması göz önüne alındığında, reddedilmesi gerekiyor” dedi. yazdı.

Bu son gelişme, aralarında devam eden hukuki anlaşmazlığın arka planında meydana geldi. Ripple ve SEC. Ripple’ın güvence altına almasına rağmen geçen yılın dönüm noktası niteliğindeki zaferi onun kurduğu XRP jetonu halka satış bir değildi güvenlikşirket potansiyel öngörüyor önümüzdeki zorluklar. Özellikle taraflar arasındaki davanın Nisan ayında başlamasının planlanması durumu daha da karmaşık hale getiriyor.

Devamını oku: Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

XRP Fiyat Performansı
XRP Fiyat Performansı. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu arada, XRP tokeni minimum düzeyde etki yaşadı Geçtiğimiz hafta ağırlıklı olarak negatif bölgede işlem görmesine rağmen. Dijital varlık bu zaman diliminde %5’lik bir düşüş yaşadı ve 0,526 dolara kadar düştü. Ancak daha sonra 0,5484 dolara yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/sec-vs-ripple-lawsuit-latest-developments/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir