BeinCryptoKriptohaber

Cardano (ADA) Düşüş Trendi – Fiyat Sırasında 0,50 Dolar mı Yoksa 0,40 Dolar mı?

Cardano (ADA) fiyatı 14 Aralık 2023’ten bu yana düşerek 29 Aralık’ta daha düşük bir zirve yarattı.

Cardano yakın zamanda önemli bir yatay destek alanının altına düştü ve bunu direnç olarak doğruluyor.

Cardano Çoklu Reddedilmelerin Ardından Düştü

Haftalık zaman çerçevesinin teknik analizi şunu göstermektedir: ADA fiyatı hızla arttı Ancak sayısız denemeye rağmen Mayıs 2022’den beri mevcut olan kritik yatay direnç alanından çıkamadı.

ADA altı ardışık uzun üst fitil yarattı (kırmızı simgeler), satış baskısının işaretleri olarak değerlendirildi. Bunu Ocak 2024’te keskin bir düşüş hareketi izledi.

ADA fiyatı şu anda yaklaşıyor önceki kırılma seviyesi.

Cardano (ADA) Haftalık Fiyatı
ADA/USD Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. Tüccarlar kullanıyor Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. Gösterge 70’in (kırmızı daire) altına düştü ve düşüyor; her ikisi de düşüş eğiliminin işareti.

ADA Fiyat Tahmini: 0,50 Dolar mı yoksa 0,40 Dolar mı Sırada?

Günlük zaman dilimi teknik analizi, fiyat hareketi, RSI ve dalga sayımı nedeniyle düşüş yönlü bir ADA eğilimi öngörüyor.

Elliott Dalga teorisi Bir trendin yönünü belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin analizini içerir.

En olası sayı şunu gösteriyor ADA ABC düzeltici yapısının C dalgasındadır. A:C dalgalarına 1:1 oranı vermek, 0,41 dolarlık bir düşük seviyeye yol açıyor. 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi (beyaz).

Fiyat hareketi ADA’nın fiyatı doğruladığını gösteriyor Direnç olarak 0,50 dolarlık alan yıkıldıktan sonra. Bu, bu tür arızalardan sonra yaygın olarak yapılan bir yeniden testtir.

Son olarak, günlük RSI 50’nin altında ve düşüyor; her ikisi de düşüş eğiliminin işareti.

Aşağı yönlü hareket devam ederse ADA %16 düşebilir 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 0,41 dolara yükseldi.

ADA Fiyat Tahmini
ADA/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

ADA’nın bu düşüş eğilimi tahminine rağmen0,50 doların geri kazanılması, bir sonraki direnç olan 0,63 dolara doğru yaklaşık %30’luk bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/cardano-ada-bearish-trend/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir