BeinCryptoKriptohaber

Cardano (ADA) Düzeltici Modelden Çıkacak mı, Yoksa Düşecek mi?

Cardano (ADA) fiyatı düzeltici bir formasyon içerisinde işlem gördü 14 Aralık’ta 2023’ün en yüksek seviyesine ulaştığından beri.

ADA, 11 Ocak 2024’te bu durumdan çıkamadı ve o zamandan beri düştü. Fiyat patlayacak mı yoksa düşecek mi?

Cardano Çıkışın Ardından Geri Çekiliyor

Günlük zaman diliminin teknik analizi, ADA’nın bir artan paralel kanal Haziran 2023’ten bu yana. Birkaç başarısız kaçış girişiminin ardından, ADA fiyatı sonunda kanalın direnç trend çizgisini aştı Aralık ayında parabolik olarak artıyor.

Bu kırılma, 14 Aralık’ta yıllık en yüksek seviye olan 0,68 dolara ulaştı. O zamandan bu yana, ADA önemli ölçüde düştüiki uzun üst fitil (kırmızı simgeler) oluşturarak satış baskısının işaretleri olarak kabul edildi.

Cardano (ADA) Fiyat Hareketi
ADA/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük RSI aynı zamanda düşüş eğilimi gösteriyor. RSI bir momentum göstergesidir tüccarlar bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilmesi mi yoksa satılması mı gerektiğini değerlendirmek için kullanırlar.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. RSI 50’nin altında ve düşüyor (kırmızı daire), her ikisi de düşüş eğiliminin işareti.

ADA Fiyat Tahmini: Daha Fazla Dezavantaj Olacak mı?

Günlük zaman dilimine benzer şekilde altı saatlik zaman dilimi de trend için net bir yön vermiyor. Bunun nedeni fiyat hareketi ve RSI okumalarıdır.

Fiyat hareketi şunu gösteriyor ADA alçalan bir paralel kanalda işlem gördü 14 Aralık’tan beri. Böyle kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. 8 Ocak’ta (yeşil simge), ADA kanalın destek trend çizgisinden sıçradı0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinin 0,46 $ olduğunu doğruluyor.

Ancak kanaldan çıkmayı başaramadı. Aksine, 11 Ocak’ta reddedildi (kırmızı simge) ve o zamandan beri düştü. Şu anda kanalın orta çizgisinin altında işlem görüyor. Ayrıca altı saatlik RSI 50’nin altında.

Sonuç olarak, kanal modelinin çözünürlüğü, ADA için gelecekteki trend.

ADA Fiyat Tahmini
ADA/USD Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bir ADA patlaması %30 artışa neden olabilir 2023’ün en yüksek seviyesi olan 0,70 dolara yükseldi. Tersine, kanaldan bir kırılma en yakın destek olan 0,37 dolara doğru %25’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/cardano-ada-corrective-pattern/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir