BeinCryptoKriptohaber

Cardano (ADA) Fiyatı %15 Düşüşün Zirvesinde mi?

Cardano’nun fiyatı Mart ayında etkileyici bir başlangıç ​​yaptı ancak bu ivme son birkaç günde yavaşladı. ADA şu anda yakın zamanda kaydettiği kazanımların büyük bir kısmını ortadan kaldırabilecek olası bir düzeltme tehdidiyle karşı karşıya.

Peki üçüncü nesil kripto para birimi bu yükseliş modelini Aralık ayından itibaren doğrulamayı başarırsa ne olur?

Cardano Fiyatı Yolda

Cardano’nun fiyatı arttı Geçtiğimiz hafta %13’ten fazla artış gösterdi ve bu yazının yazıldığı sırada 0,72 dolardan işlem görüyordu. Ancak 0,72 dolarlık yerel desteğin altına düştüğü için bu yükselişi sürdürmekte zorlanıyor.

ADA’nın daha da yükselmesi için bu seviyenin bir destek tabanına dönüştürülmesi gerekecek. Ancak altcoin zaten yükseliş ivmesini kaybediyoryatırımcılar satmayı tercih edebilir. MVRV oranı, yatırımcıların bir varlığı satın alırken ortalama kar veya zararını ölçer. Özellikle 30 günlük MVRV, bu ölçümü, varlığı son ay içinde elde eden yatırımcılar için değerlendiriyor.

Cardano MVRV oranı |  Kaynak: Santiment
Cardano MVRV oranı | Kaynak: SanTsöz

İçin Cardano30 günlük MVRV %10,8 seviyesinde bulunuyor ve bu da geçen ay ADA satın alan yatırımcıların %10,8 kârda oturduğunu gösteriyor. Bu yatırımcılar muhtemelen kar elde etmek için varlıklarını satacak ve bu da satışları tetikleyebilir. Grafik, MVRV %10 ila %20’ye ulaştığında ADA’nın büyük düzeltmelere maruz kaldığını gösteriyor. Bu nedenle bu bölgeye tehlike bölgesi deniyor.

Bir satış çılgınlığı zincirleme reaksiyon yaratacak ve ADA’yı 0,68 dolara gönderecek. Bu fiyat, 0,59 ile 0,68 dolar arasında satın alınan, 3,8 milyar dolar değerindeki 5,23 milyar ADA kümesinin üst sınırıdır.

Cardano GIOM |  Kaynak: IntoTheBlock
Cardano GIOM | Kaynak: İçineBlok

Bu yatırımcılar kayıplardan korkar ve satmayı tercih ederse Cardano’nun fiyatı da bu desteği kaybedebilir ve bir sonraki kritik destek seviyesi olan 0,62 dolara düşerek %15’lik bir düşüşe işaret edebilir.

ADA Fiyat Tahmini: Bu Tek Hareket Düşüşü Önleyebilir

Geçtiğimiz iki ay boyunca Cardano, yuvarlak bir dip formasyonu oluşumunu gözlemledi. Yuvarlanan dip formasyonu, düşüş trendinde potansiyel yükseliş eğiliminin sinyalini veren teknik bir formasyondur.

Bir varlığın fiyatı düşük bir noktaya ulaştığında, ardından kademeli olarak yükselerek kavisli veya yuvarlak bir taban oluşturduğunda oluşur. Bu model bir değişime işaret ediyor alış baskısına satış baskısıFiyat, modelin direnç seviyesinin üzerine çıktığında yükseliş eğiliminin devam ettiğini veya tersine döndüğünü gösterir.

ADA/USDT 1 günlük grafik |  Kaynak: TradingView
ADA/USDT 1 günlük grafik | Kaynak: Ticaret Görünümü

ADA durumunda kırılma noktası, boyun çizgisini oluşturan 0,62 dolar olarak işaretleniyor. Desenin yüksekliği başına hedef 0,76 dolardır. Cardano bu modeli karşılarsa %6 oranında daha toparlanmayı başardı.

Bu modelin doğrulanması durumunda ADA, 0,76 dolar bariyerini aşmak için gerekli desteği bulacak, düşüş tezini geçersiz kılacak ve 0,80 dolara doğru yükselecek.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/ada-price-potential-correction/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir