BeinCryptoKriptohaber

Cardano (ADA) Fiyatı Nihayet Dirençten Çıkabilir mi?

Cardano (ADA) fiyatı, Aralık 2023’teki yıllık en yüksek seviyesi olan 0,69 dolardan bu yana azalan direnç trend çizgisinin altına düştü.

ADA kısa vadeli çapraz destek seviyesinden kırıldı ancak uzun vadeli yatay destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Cardano Belirleyici Seviyeye Yaklaşıyor

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi ADA’nın bir altına düştüğünü gösteriyor Aralık 2023’ten bu yana alçalan direnç trend çizgisi. Düşüş, 23 Ocak 2024’te 0,45 dolar gibi düşük bir seviyeye ulaştı.

Bu görünüşte kritik bir yatay destek alanında bir arızaya neden olsa da, ADA daha sonra bunu geri aldı ve bir düzeltme yaptı. başarısız kaçma girişimi (kırmızı simge) azalan direnç trend çizgisinden.

ADA fiyatı hızla yakınsama noktasına yaklaşıyor Direnç trend çizgisi ile yatay destek alanı arasında.

Cardano (ADA) Fiyat Hareketi
ADA/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) karışık bir okuma verir. Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. Gösterge 50’nin altında (kırmızı daire) ancak artıyor ve trendin yönünü teyit edemiyor.

ADA Fiyat Tahmini: Sırada Ne Olacak?

kısa vadeli iki saatlik grafiğin teknik analizi fiyat hareketi nedeniyle ADA eğiliminin düşüş eğiliminde olduğunu öne sürüyor.

ADA fiyatı yakın zamanda düştü 23 Ocak’ta yükselişin başlamasından bu yana yükselen bir destek trend çizgisi bulunuyor. Bu, yükseliş hareketinin sona erdiğinin bir işareti.

Ancak günlük zaman dilimine benzer şekilde iki saatlik RSI artıyor ancak 50’nin altında, bu da karışık bir trendin işareti.

Görünüşte düşüş eğiliminde olan bu kısa vadeli görünüme rağmen, Altcoin Daily Cardano’ya inanıyor Önümüzdeki iki yıl içinde 4-5 dolara ulaşacak, Ali Martinez ise şu öneride bulunuyor: Cardano fiyatı 8 dolara ulaşabilir önceki bir fraktal nedeniyle.

ADA düşmeye devam ederse, %5 daha düşerek 0,47 dolara ulaşın küçük destek alanı. Bu, uzun vadeli yatay destek alanından bir kırılmaya neden olmaz.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini
ADA/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Her ne kadar Kısa vadeli ADA fiyat tahmini düşüş yönlüYükselen destek trend çizgisinin geri kazanılması, bir sonraki direnç olan 0,53 Dolara doğru %6’lık bir artış başlatabilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/ada-price-break-out-resistance/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir