BeinCryptoKriptohaber

Cardano (ADA) Fiyatı Sırada 0,75 Dolara mı Gidecek?

Cardano (ADA) fiyatı, altcoin’in düşüşe geçeceğini gösteren daha geniş piyasa işaretlerine bağlı kalıyor.

Ancak yatırımcıların davranışlarına bakıldığında fiyat artışına yönelik bir talebin olduğu görülüyor.

Cardano Yatırımcıları İyimser Olmaya Devam Ediyor

Cardano fiyat hareketi yatırımcıları pek etkilemiyor Çünkü onların iyimserliği, daha geniş anlamda piyasanın düşüş yönlü işaretlerine hakim oluyor. Bu, türev piyasasındaki varlığa para akışından açıkça görülmektedir.

Açık faiz, vadeli işlemler veya opsiyonlar gibi bir işlem gününün sonunda henüz kapatılmamış veya kapatılmamış olan ödenmemiş türev sözleşmelerinin toplam sayısını ifade eder. Bu sözleşmelerde söz konusu olan toplam para miktarını yansıtır ve piyasanın bunlara olan ilgisini temsil eder.

Genel olarak yüksek açık pozisyon (OI), yüksek piyasa faaliyeti ve likiditeye işaret eder ve bu da güçlü yatırımcı ilgisine ve potansiyel fiyat oynaklığına işaret eder. Tersine, düşük açık faiz, sınırlı piyasa faaliyeti ve yatırımcıların ilgisinin azalması anlamına gelebilir.

Bu OI geçen hafta yedi gün içinde %12,7 artışla 384 milyon dolardan 433 milyon dolara çıktı. Yatırımcılar büyük ölçüde yükselişe yönelik bahisler yapıyor ve bu da pozitif fonlama oranına da yansıyor.

Cardano Açık Pozisyon.
Cardano Açık Pozisyon. Kaynak: Madeni para camı

Devamını oku: Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bu yükseliş, fiyat göstergelerinin yeniden yükseliş işaretlerini gözlemlemesiyle sonuçlanabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) şu anda karışık sinyaller gönderiyor.

RSI yükseliş eğiliminin zirvesinde ve bu durum 50,0 olarak işaretlenmiş nötr çizgiyi desteğe çevirdiğinde doğrulanacak. Öte yandan MACD yükseliş geçişini sürdürüyor ancak ivme kaybediyor.

Cardano RSI ve MACD.
Cardano RSI ve MACD. Kaynak:Ticaret Görünümü

Yatırımcının yükseliş eğilimi fiyat göstergelerine de yansır mı? Cardano fiyatı geri dönebilir.

ADA Fiyat Tahmini: %14’lük Bir Yükseliş İçin Neye İhtiyaç Var?

Cardano’nun 0,65 dolardaki fiyat ticareti düştü Bu da altcoin’in 50 ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) desteğini kaybetmesine neden oldu. Dolayısıyla yukarıda belirtilen faktörler yükselişe katkıda bulunursa ADA bu EMA’ları geri kazanabilir ve yükseliş trendini sürdürebilir.

Bu, üçüncü nesil kripto para birimini 0,68 dolar olarak işaretlenen direnç seviyesinin üzerine çıkaracaktır. Bunu desteğe çevirmek ADA’nın 0,70 doların üzerine çıkmasını sağlayacak. Cardano uygun olabilir %14 artışla 0,74 dolara yükselecek.

ADA/USDT 12 saatlik grafik.
ADA/USDT 12 saatlik grafik. Kaynak:Ticaret Görünümü

Devamını oku: Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Ancak 0,63 dolarlık desteğin kaybedilmesi durumunda, Cardano’nun fiyatı düşüşe karşı savunmasız olabilir 0,60 dolara, kaybedersek 0,59 dolara düşecek. Bu fiyat seviyesi 200 günlük EMA ile kesişiyor ve bu seviyeye düşmek yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Posta Cardano (ADA) Fiyatı Sırada 0,75 Dolara mı Gidecek? ilk kez ortaya çıktı BeInCrypto.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/cardano-price-aims-key-resistance/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir