BeinCryptoKriptohaber

Cardano (ADA) Fiyatı Yükselişini Sürdürebilir mi?

Cardano (ADA) fiyatı son birkaç haftadır kazançlarını sağlamlaştırmaya birkaç santim uzaktaydı. Ancak mevcut koşullar göz önüne alındığında ADA sahiplerinin daha fazla artışa dair umutlarını kaybetmeleri söz konusu olabilir.

Geriye şu soru kalıyor: Olur mu? Cardano ayakta kalabilecekYoksa düşüşün nedeni yatırımcılar mı olacak?

Cardano Sahipleri Geri Çekilmeli

Cardano, yakınlarda bir ralli planladıktan sonra rallisinde bir yavaşlama kaydetti Ocak ayının sonundan bu yana %60 bu yıl. Üçüncü nesil kripto para birimi, bir kez kırmayı başaramadığı 0,76 dolarlık önemli direnç seviyesini aşmaya çalışıyor.

Bu düşüşe eklemek için yatırımcılar giderek olumsuz sinyaller mi veriyor? Ağırlıklı olarak orta vadeli sahipler (varlıklarını 1 ile 12 ay arasında tutan adresler) arasında yoğunlaşan arz dağılımı el değiştiriyor.

Özellikle kısa vadeli yatırımcılar, tuttukları ADA konsantrasyonunda bir artış gördü. Tokenlarını bir aydan daha kısa bir süre ellerinde tuttukları bilinen bu yatırımcılar genellikle hızlı bir şekilde alıp satarlar, bu da fiyatın dalgalanmalara duyarlı olmasını sağlar. oynaklık.

ADA’nın elindeki varlıklar geçtiğimiz ay %12,9 artışla %18,4’e yükseldi. Bu, Cardano’yu ellerindeki potansiyel satışlara karşı savunmasız hale getiriyor. Ayrıca balina işlemlerinde de ciddi bir artış görüldü.

Cardano Tedarik Dağıtımı.  Kaynak: IntoTheBlock
Cardano Tedarik Dağıtımı. Kaynak: Bloğun içine

Cardano’nun dolaşımdaki arzının %9’undan azını elinde tutmasına rağmen bu balinalar, zincir üzerinde gerçekleşen toplam işlemlerin yaklaşık %90’ını oluşturuyor. Geçtiğimiz hafta toplam işlemler 30 milyar dolara, balina işlemleri ise 25 milyar dolara ulaştı.

Cardano Balina İşlemleri.  Kaynak: IntoTheBlock
Cardano Balina İşlemleri. Kaynak: İçineBlok

Artan ilgileri, bu balinaların da Cardano’nun fiyatı düşmeye başlamadan önce karlarını güvence altına almak isteyebileceklerini gösteriyor.

Cardano Fiyat Tahmini: ADA’nın Geri Dönüş Şansı Hala Var

Cardano’nun fiyatı yavaşladı ve tüm göstergeler fiyat düşüşünün muhtemel olduğunu gösteriyor. Altcoin geçtiğimiz hafta 0,74 dolarlık yerel direnci test etti ve hala geçemedi.

Bariyeri geçemezse muhtemelen 0,68 dolara dönecek veya destek tabanı olarak 0,63 doları test edecek.

ADA/USDT 1 günlük grafik |  Kaynak: TradingView
ADA/USDT 1 günlük grafik | Kaynak: Ticaret görünümü

Ancak Göreceli Güç Endeksi (RSI) hala yükseliş nötr bölgesinde. Bu gösterge, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını değerlendirmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçer.

Dolayısıyla Cardano 50,0 olarak işaretlenen nötr çizginin üzerinde olduğu sürece, ADA iyileşebilir. 0,74 doların ihlali toparlanmayı kesinleştirecek ve 0,76 doların üzerinde bir destek düşüş tezini geçersiz kılmak.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/cardano-price-rise-slows-investors-bearish/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir