Crypto BriefingKriptohaber

Cathie Wood, Ethereum yerine Bitcoin’i seçti, ‘Kesinlikle’

Bu makaleyi paylaş

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Consensus 2024’teki bir konferansta Bitcoin’in yatırım tercihinin “kesinlikle” olduğunu belirterek, Bitcoin’i Ethereum’a tercih ettiğini ifade etti.

Etkinlikte konuşan Wood, Bitcoin’in benzersiz niteliklerini vurguladı ve onu “küresel para sistemi”, “teknoloji” ve “yeni varlık sınıfı” olarak tanımladı. Başka hiçbir kripto paranın Bitcoin’in potansiyeline ve önemine yaklaşamayacağını savundu.

Wood, Bitcoin’in yasal ödeme aracı olarak kabul edildiği El Salvador gibi ülkelerin oluşturduğu örneği takip ederek, Bitcoin’in küresel para arzının önemli bir bölümünü, potansiyel olarak %20’ye kadarını ele geçirebileceğine inanıyor. Bitcoin’i, satın alma gücü ve serveti erozyona uğrayan ülkeler ve bireyler için bir “sigorta poliçesi” olarak görüyor.

2014’teki ilk blog gönderisinden ve 2015’teki tanıtım belgesinden bu yana Bitcoin’in kaydettiği ilerleme sorulduğunda Wood, kriptonun büyümesine şaşırmadığını ifade etti.

Şöyle belirtti: “Bu büyük bir fikir ve durdurulamaz. Boğulacak bir boğaz yok.”

Wood ayrıca Bitcoin’in merkeziyetsizlik, sansüre karşı dayanıklılık ve kendi kendini saklama hakkı gibi temel ilkelerini korumanın önemine de değindi. ARK Invest, bu ilkeleri ve bunları destekleyen geliştiricileri desteklemek için, gelirlerinin bir kısmını özel fonlardan temel Bitcoin geliştiricilerini desteklemek üzere ayırmayı taahhüt etti.

Ayrıca ARK Invest, Bitcoin ekosistemindeki merkezileşme ve merkeziyetsizlik arasındaki dengeyi izlemek ve ölçmek için bir merkeziyetsizlik endeksi geliştiriyor. Wood, potansiyel merkezileşme risklerini anlamanın ve ele almanın Bitcoin’in uzun vadeli başarısı için çok önemli olduğuna inanıyor.

İleriye bakıldığında Wood, düzenleyici risklerin yalnızca Bitcoin’in değil aynı zamanda yapay zeka gibi diğer yenilikçi teknolojilerin de karşı karşıya olduğu ana rüzgarlardan biri olduğunu belirledi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki aşırı düzenlemenin diğer ülkelerde yetenek ve yenilik kaybına yol açabileceği yönündeki endişesini dile getirdi.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Diego Almada Lopez, https://cryptobriefing.com/bitcoin-preference-cathie-wood/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir