BeinCryptoKriptohaber

Celsius Ağının İflastan Çıktığı Bildirildi

Artık kullanılmayan kripto borç verme platformu Celsius Network, onaylanmış yeniden yapılanma planı kapsamında zorunlu ödemeleri tamamlayarak iflastan “ortaya çıktığını” açıkladı.

18 ay süren süreç, platformun Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulunmasının ardından başladı.

Celsius Ağı, İflas Sürecinin Tamamlanmasının Ardından Alacaklılara Dağıtımlara Başlayacak

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, kripto borç verme platformunun alacaklılarına 3 milyar dolardan fazla paranın dağıtıldığı belirtildi. Ayrıca duyuruda, Celsius’un alacaklılarının kısmen hisse sahibi olacağı yeni bir şirketin açılışı da yer aldı. mülkiyet.

“Plan, Celsius’un alacaklılarına 3 milyar doların üzerinde kripto para ve itibari paranın dağıtımını ve Celsius’un alacaklılarına ait olacak ve madencilik operasyonlarını yönetecek yeni bir Bitcoin madencilik şirketi olan Ionic Digital, Inc.’in kurulmasını içeriyor. Hut 8 Corp tarafından.”

Devamını oku: En İyi 5 DeFi Borç Verme Platformu

Bitcoin madencilik şirketinden elde edilen gelirin, kalan ödemelerin alacaklılara geri ödenmesi için kullanılacağı belirtildi.

İlk iflas başvurusunda Celsius’un 100.000’den fazla alacaklıya 4,7 milyar dolardan fazla borcu olduğu belirtildi.

” Ionic Digital, alacaklılara geri kazanımlar sağlamaya devam edecek yeni bir Bitcoin madenciliği şirketi olarak kuruldu. Gerekli onaylar alındıktan sonra Ionic Digital hisselerinin halka açılması bekleniyor.”

Potansiyel İkinci Dağıtıma İlişkin Spekülasyonlar

Bu, belirlenen beklenen süreyi karşılıyor tüm Celsius hesap sahipleri 31 Ocak’a kadar ödenmesi gereken 100.000 $’ın üzerinde borç var.

X’teki bir Spaces etkinliği sırasında, kripto fenomeni Tiffany Fong ve Louis Origny, ikinci bir olasılığın olup olmadığı konusunda bir tartışmaya girdiler. dağıtım.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 4 Kripto Öğrenim ve Kazanma Platformu

Origny, ikinci bir dağıtımın olası olmadığı inancını taşıyor. Ancak Celsius’un Alameda Research ve 3AC’a karşı iddialarının ek dağıtımlar için potansiyel kaynaklar olduğunu vurguluyor.

Ancak Origny, 800 milyon dolarlık bir tutarsızlığın altını çiziyor. Bu, bu tutarın kaynağına ilişkin herhangi bir destekleyici dipnot veya açıklama olmaksızın, ilave 700 milyon dolarlık borçtan kaynaklanmaktadır.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/celsius-network-bankruptcy-creditors/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir