BeinCryptoKriptohaber

Chainlink CEO’su Tokenizasyonda Neden Büyük Gelecek Görüyor?

CEO’su Sergey Nazarov Zincir bağlantıson zamanlarda yeni potansiyelin tartışıldığı tokenleştirme işlem verimliliğini ve varlık yönetimini geliştirmeyi vaat eden fırsatlar.

Kripto ekosisteminde tokenizasyon, dönüştürücü bir değişimin habercisi. Varlıkların yönetimini ve değişimini küresel olarak yeniden tanımlayabilir.

Tokenizasyonun Benimsenmesi ve Kullanım Durumları

Tokenizasyon, bir varlığın haklarının blockchain üzerinde dijital bir tokena dönüştürülmesini içerir. Bu teknoloji atomik ödemeyi mümkün kılıyor; işlemler günler yerine anında tamamlanıyor. Dahası, daha verimli teminat yönetimine olanak tanır, varlıkların belirsiz kaldığı süreyi ortadan kaldırır ve sermayenin finansal kullanımını iyileştirir.

Nazarov, “İster 7/24, 365 piyasa ister daha iyi teminat yönetimi olsun, varlıkları yönetme ve onları daha verimli bir şekilde taşıma yeteneği, işlem ve varlık yönetimi sorunlarının önemli bir bölümünü çözüyor” dedi. belirtilmiş .

Tokenizasyondaki dikkate değer bir yenilik, birleşik bir altın rekorun oluşturulmasıdır. Bu yaklaşım, sahiplik haklarını varlık verileriyle tek bir kayıtta birleştirir.

Devamını oku: Tokenleştirilmiş Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) Nedir?

Geleneksel olarak varlık Yönetimi ve veri doğrulama birbirinden kopuk şekilde çalışır ve bir varlığın borç ödeme gücünü veya borç yükümlülüklerini tespit etmek için yoğun çaba gerektirir. Tokenizasyon ile bu ayrıntılar sahiplik makbuzunda kolayca bulunabiliyor ve varlık yönetimiyle ilgili risk ve karmaşıklık önemli ölçüde azaltılıyor.

“Şu anda tanıtılan yeni model, birleşik altın kayıt modeli, mülkiyet haklarını ve temele ilişkin verileri tek bir şeyde birleştirme yeteneğidir; ilgili verileri tutan ve güncellenmeye devam eden akıllı sözleşmeler.” Nazarov açıkladı.

Nazarov’a göre, özsermayelerden özel sermaye ve emtialara kadar değerin tamamen simgeleştirilmesi kaçınılmazdır. Bunun, değerin biçimlendirilmesi ve yönetilmesinde 50 yılda bir görülen bir değişim olduğuna inanıyor. Ayrıca kağıt ve dijital kayıtlardan blockchain tabanlı kayıtlara geçişi vurguladı. akıllı sözleşmeler.

Chainlink iş birliği yaptı gibi büyük finans kuruluşlarıyla JP Morgan Ve Franklin Templeton Kapsamlı, gerçek zamanlı verileri blockchain platformlarına getirmek için çalışmak.

Bu işbirlikleri, zincir üstü fon yönetiminin uygulanabilirliğini ve faydalarını göstermeyi amaçlıyor. Finansal kuruluşlar, fonları tokenize ederek operasyonel maliyetleri azaltabilir, şeffaflığı artırabilir ve yatırımcılara yatırımları hakkında güncel bilgiler sağlayabilir.

Devamını oku: Gerçek Dünya Varlık (RWA) Tokenizasyonunun Etkisi Nedir?

Geleneksel varlık yönetimi ile modern blockchain teknolojisi arasındaki boşluğu dolduran tokenizasyon, finans sektöründe devrim yaratmaya hazırlanıyor. Gerçekten de benzeri görülmemiş bir verimlilik sunuyor, güvenlikve varlık yönetiminde şeffaflık.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/chainlink-ceo-tokenization-future/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir