BeinCryptoKriptohaber

Chainlink’in (LINK) 82 Günlük Yatay Aralığı Zirveye Yaklaşıyor

Zincir bağlantı (LINK) son 82 gün boyunca yatay bir aralıkta işlem gördü ve orta çizgisinin hemen altında işlem gördü.

LINK, bu aralıktan önce Temmuz 2023’ten bu yana önemli bir büyüme kaydederek uzun vadeli direnç trend çizgisini kırdı.

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunu gösteriyor: LINK fiyatı Temmuz 2023’ten bu yana önemli ölçüde arttı. Yukarı yönlü hareket Ekim ayında hızlanarak uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinin kırılmasına neden oldu.

Aralık ayının son haftasında, LINK fiyatı yılın en yüksek seviyesi olan 17,68 dolara ulaştı. Ancak o zamandan bu yana düşerek iki uzun üst fitil (kırmızı simgeler) ve bir alt yüksek fitil oluşturdu. Düşüş, uzun vadeli yatay bir direnç alanını doğruladı.

Chainlink (LINK) Fiyat Hareketi
LINK/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. RSI yatırımcıların kullandığı bir momentum göstergesidir Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

RSI 50’nin üzerinde olmasına rağmen düşüş eğiliminde ve düşüş eğilimi eğilimi çizgisi (yeşil) hala sağlam, her ikisi de zayıflık işaretleri olarak değerlendiriliyor.

Devamını oku: Chainlink (LINK) nedir?

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para yatırımcıları ve analistleri öyle Gelecekteki LINK trendine ilişkin yükseliş beklentisi. Altcoin Sherpa, mevcut konsolidasyonun sona ermesinden sonra yukarı yönlü bir hareketin beklendiğini öne sürüyor. Tweet attı:

#BAĞLANTI Denizciler 1,5 yıl boyunca kıyım geçirdiler, bir 75 yılın daha onları etkileyeceğini mi düşünüyorsunuz?

Chainlink Fiyat Hareketi
LINK/USDT 12 Saatlik Grafik. Kaynak: X

InmortalCrypto benzer bir birikim dönemini özetledi ardından yukarı yönlü bir hareket gerçekleşti. Sonunda CryptoMichNL inanıyor Fiyat yakında 25 dolara yükselecek.

LINK Fiyat Tahmini: Aralık Hareketinin Belirlenmesi

Günlük zaman dilimi grafiği şunu gösterir: LINK yatay bir aralıkta işlem gördü son 82 gün boyunca 13,30 ile 16,60 dolar arasında. Hem düşük hem de yüksek aralık, en son 20 Ocak’ta (kırmızı simge) olmak üzere birçok kez doğrulandı.

Şu anda, LINK aralığın orta çizgisinin hemen altında işlem görüyor. Ek olarak günlük RSI aşağıdan (kırmızı daire) 50’ye ulaştı ve bu da direnç oluşturabilir.

Dalga sayımı, LINK fiyatının aralığının dışına düşeceğini gösteriyor. Teknik analistler Elliott Wave teorisini kullanıyor Tekrarlanan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek.

En muhtemel sayı şunu gösteriyor LINK beş dalgalı yukarı yönlü hareketin dördüncü dalgasında. Alt dalga sayısı siyah renkte verilmiştir. LINK, ABC düzeltmesinin son kısmında yer alıyor.

A:C dalgalarına 1:1 oranı vermek, mevcut fiyatın %20 altında, 11,40 dolarlık bir düşük seviyeye yol açacaktır. Düşük aynı zamanda şuna da denk geliyor: 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi.

LINK Fiyat Tahmini
LINK/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü LINK fiyat tahminine rağmen16,60 dolarlık en yüksek aralığın geri kazanılması, bir sonraki direnç olan 19,30 dolara doğru %30’luk bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/chainlink-price-range-accumulation/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir