BeinCryptoKriptohaber

Çin, Kripto Yasağına Rağmen Blockchain Teknolojisini Nasıl Kullanacak?

Çin, Kuşak ve Yol ticaret yolları boyunca işbirlikçi girişimleri kolaylaştırmak ve geliştirmek için resmi olarak bir blockchain altyapısı başlattı.

İddialı proje, 30 Mart’ta Şangay Ağaç Haritası Blockchain Araştırma Enstitüsü’ndeki bir gösteri toplantısında açıklandı.

Çin, En Son Blockchain Girişimi İçin Conflux’la Ortak Oluyor

Şanghay Ağaç Haritası Blockchain Araştırma Enstitüsü, resmi WeChat hesabı aracılığıyla duyuruldu bu önemli altyapı gelişimine öncülük ettiğini söyledi. Şangay Jiao Tong Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, Şangay Denizcilik Üniversitesi ve Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi dahil olmak üzere birçok önde gelen kurumdan işbirlikçi destek aldı.

Çin hükümetinin bu blockchain projesi, Kuşak ve Yol Girişiminin işbirliği çerçevesinin benzersiz özelliklerini ve taleplerini ele alan ulusötesi bir yaklaşım benimsiyor. Bu projenin temel amacı bir geliştirmektir. gelişmiş blockchain platformu birden fazla ülkede konuşlandırılabilir. Ek olarak amaç, çeşitli paydaşların işbirliğine dayalı gözetimini sağlamaktır.

Devamını oku: Blockchain Altyapısının Dağıtılması: Zorluklar ve Çözümler

Platform ekonomik, ticari ve kültürel alışverişlere yönelik uygulamaları destekleyecek. Uzmanlar projenin stratejik açıdan önemli olduğunu belirtiyor. Çin’in küresel erişimi ve genişlemeyi etkiler. Aslında bu, Çin’in uluslararası işbirliği ve kalkınmada blockchain teknolojisinin ve uygulamalarının potansiyelini keşfetme konusundaki kararlılığının sinyalini veriyor.

Shanghai Tree Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün kendisi Conflux blockchain’in arkasındaki geliştiricidir. Ancak Çin hükümetinin kripto para birimi yasağı göz önüne alındığında, Conflux ile olan ortaklığının kripto ile ilgili herhangi bir faaliyeti içermesi pek olası değil.

Gazeteci Colin Wu, “Çin hükümetinin herhangi bir kurumun kripto para birimi faaliyetlerine katılmasını yasakladığı ve buradaki blok zincirinin kripto para birimi ve herhangi bir token içermemesi gerektiği unutulmamalıdır” dedi. yazdı.

Conflux girişime katılmış olsa da son duyuru, Conflux’un yerel tokeni CFX’in fiyatını önemli ölçüde artırmadı. BeInCrypto verilerine göre CFX 0,41 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %13,27 düşüş yaşadı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/china-blockchain-belt-road/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir