BeinCryptoKriptohaber

Çoğu Spot Bitcoin ETF’si Hayatta Kalmayabilir

Cesur bir iddiada bulunan Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, diğer bazı spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) için kasvetli bir gelecek öngörüyor.

CNBC ile yaptığı röportaj sırasında Sonnenshein, rakiplerin spot Bitcoin ETF’lerinin uzun vadede uygulanabilirliği konusundaki şüphelerini dile getirdi.

Grayscale CEO’su GBTC Spot Bitcoin ETF’nin Yüksek Ücretlerini Nasıl Gerekçelendirdi?

Grayscale’in Bitcoin Trust ETF’si (GBTC), yönetimi altındaki 25 milyar doların üzerinde varlığa sahiptir. dünyanın en büyük Bitcoin fonu. Sonnenshein, bu şöhretin, on yıllık başarılı operasyon geçmişine ve çeşitli yatırımcı tabanına atfedildiğini savunuyor.

Rakiplerinin aksine, Grayscale Bitcoin Trust ETF %1,5 oranında ücret uygulamaktadır. Çoğu onaylı ETF’den önemli ölçüde daha yüksek Bu ücret %0,2 ila %0,4 arasındadır. Sonnenshein’e göre fonların kripto alanındaki kararlılığı ve deneyimi, ücretleri haklı çıkarıyor.

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

“Yatırımcılar likidite, geçmiş performans ve ürünün arkasında asıl ihraççının kim olduğu gibi konuları ağır bir şekilde tartıyor. Grayscale bir kripto uzmanıdır. Ve bu gerçekten de bu ürünlerin çoğunun ortaya çıkmasının önünü açtı,” dedi Sonnenshein

Sonnenshein’ın argümanının özü, bu rakip ETF’lerin uzun vadeli sürdürülebilirliğinde yatmaktadır. Spot Bitcoin ETF’lerinden yalnızca iki ila üçünün yönetim altında kritik miktarda varlık elde edebileceğini öne sürüyor. Diğerlerinin önemli miktarda faiz veya yatırım alamamaları nedeniyle piyasadan çekilme riskiyle karşı karşıya oldukları konusunda uyardı.

Sonnenshein, “Sonuçta, pazarın bizim de sahip olduğumuz bu 11 spot ürüne sahip olacağını düşünmüyorum” dedi.

Sonneshein’ın argümanına rağmen, GBTC ETF piyasada çekiciliğini kaybediyor ücretlerinin yüksek olması nedeniyle. Aşağıdaki ekran görüntüsü Grayscale’in BTC rezervlerinin 37.740’ın üzerinde azaldığını gösteriyor. spot Bitcoin ETF’leri işlem görmeye başladı.

Grayscale'in Bitcoin Rezervleri
Grayscale’in Bitcoin Rezervleri. Kaynak: CryptoQuant

Yatırımcılar muhtemelen GBTC varlıklarını Grayscale’in rakip ETF’lerine geçmek için kullanıyor olabilirler. Ayrıca net varlık değerine yapılan iskontolar Şubat 2023’teki %47’den önemli ölçüde düşüş gösterdi 2024’te %1 civarında. Bu nedenle, GBTC hisselerini indirimli olarak satın alan bazı yatırımcılar kârı rezerve ediyor olabilir.

Bu arada BlackRock’un iShares Bitcoin Trust’ı elde edildi Yönetim altındaki varlıkların (AUM) 1 milyar dolarlık dönüm noktası.

Devamını oku: Bir Sonraki Boğa Koşusundan Önce Portföyünüzde Bulunması Gereken 7 Kripto Para Birimi

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/grayscale-ceo-most-bitcoin-etfs-not-survive/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir