BeinCryptoKriptohaber

Coinbase Eski Birleşik Krallık Hükümeti Baş Maliye Bakanını İşe Aldı

Coinbase, eski hükümet yetkililerini kilit roller için aktif olarak işe almaya devam etti. Coinbase’e en son eklenen, borsanın küresel genişlemesi konusunda rehberlik sağlayacak olan eski İngiltere Maliye Bakanı George Osborne oldu.

Bu, Coinbase’in ABD’deki spot Bitcoin ETF başvurularının yakın zamanda onaylanmasının ardından varlık yönetimi firmaları arasında seçilmiş saklamacı olarak ortaya çıkmasının ardından geldi.

Coinbase İngiltere

Coinbase’in Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad, X’te (eski adıyla Twitter) bir gönderide resmi olarak onaylanmış Devam eden küresel genişleme çabaları için Osborne’un işe alınması:

“George, hükümet ve iş dünyasındaki en deneyimli ve düşünceli liderlerden biri ve Coinbase’i dünya çapında genişletirken onun tavsiye ve tavsiyelerini aldığımız için minnettarız.”

Osborne daha önce finans şefi rolünü üstleniyordu. bakan vergilendirme veya borçlanma yoluyla gelirin artırılmasından ve kamu harcamalarının kontrol edilmesinden sorumludur.

Son zamanlarda ABD, eski hükümet yetkilileriyle çalışan kripto şirketlerinin işe alım uygulamalarını inceledi.

Aralık 2023’te Senatör Elizabeth Warren, Blockchain Association CEO’suna kripto şirketlerine karşı tavsiyelerde bulunan bir mektup yazdı. eski hükümet yetkililerini işe almak Düzenleyici çerçeveler dahilinde kriptoyu savunma çabaları için:

“Derneğinizin ve diğer kripto çıkar gruplarının “çok da gizli olmayan bir silahı kullandığını” söyleyen rahatsız edici yeni bir rapor hakkında yazıyorum: eski savunmadan oluşan küçük bir ordu, ulusal güvenlik ve emniyet görevlileri” sizin adınıza çalışacak.”

Bu arada Coinbase’in rakip borsası Kraken, yakın zamanda ekibine katılması için bir Coinbase yöneticisini işe aldı. Kraken CEO’su David Ripley şunları açıkladı: Marcus Hughes, düzenleyici stratejinin yeni küresel başkanı olacak.

Devamını oku: Coinbase vs Robinhood: En İyi Kripto Platformu Hangisi?

Hughes daha önce Coinbase’in Avrupa işinde Genel Müdür olarak görev yapıyordu ve uluslararası operasyonlarında Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapıyordu.

Coinbase, son iki yılda istikrarlı gelir seviyelerini korudu ve 2021’de Bitcoin’in rekor yüksek seviyesi olan 68.789 dolara ulaşmasıyla aynı zamana denk gelen önemli bir artış yaşadı.

Coinbase'in 2019'un 1. çeyreğinden 2023'ün 3. çeyreğine kadar olan geliri. Kaynak: Statista
Coinbase’in 2019’un 1. çeyreğinden 2023’ün 3. çeyreğine kadar olan geliri. Kaynak: Statista

Coinbase’in Apple App Store’daki Popülaritesi Düşüyor

Ancak daha yeni haberlere göre Coinbase’in son zamanlarda Apple App Store’daki popülaritesinde gözle görülür bir düşüş görüldü.

31 Ocak’ta BeInCrypto, Coinbase’in şu anda Apple’ın App Store finans kategorisinde 40. sırada yer aldığını bildirdi.

Devamını oku: Gemini Coinbase’e Karşı: Bilmeniz Gereken Her Şey

Kripto girişim fonu Dragonfly.xyz’in yönetici ortağı Haseeb Qureshi bunu şununla karşılaştırıyor: sadece üç yıl önceki durumu Uygulama yalnızca en üst sırayı almakla kalmadı, aynı zamanda art arda birkaç gün boyunca bu konumu korudu.

“2021’de Finans alanında sürekli olarak 1. sırada yer aldı ve birkaç gün içinde tüm App Store’da 1. sırada yer aldı.”

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/coinbase-uk-government-chief-finance-minister/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir