BeinCryptoKriptohaber

Coinbase’in Bitcoin Lightning Ağını Bu Nedenle Entegre Ettiği

Coinbase, Bitcoin’i entegre etmek için Lightspark’ı seçti Yıldırım Ağı.

Bu girişim, verimliliği artırmaya yönelik önemli bir adım olan platformu daha hızlı ve daha uygun maliyetli Bitcoin işlemleriyle geliştirmeyi amaçlıyor.

Coinbase, Bitcoin Lightning Ağını Entegre Edecek

Katman 2 ödeme protokolü olan Bitcoin Lightning Ağı, blok zincirinin yükünü azaltarak Bitcoin’in birincil ağından daha hızlı işlemlere olanak tanır. Lightning Network’e erişim sağlama konusunda uzmanlaşmış Lightspark, bu teknolojiyi uygulamak için Coinbase ile birlikte çalışıyor.

Lightspark, yazılımı sayesinde kurumlar için Lightning Network’ün entegrasyonunu ve yönetimini basitleştirir. Sorunsuz işlemler için tasarlanmış bir araç paketi sunar. Şirket, likiditeyi ve işlem yönlendirmeyi optimize eden yapay zeka odaklı bir motora sahiptir.

ortaklık gerektirir Coinbase Lightspark’ın uzaktan anahtar imzalama özelliğini kullanıyor. Bu nedenle Coinbase, Lightning imzalama anahtarları üzerindeki kontrolü elinde tutarken Lightspark, düğüm altyapı. Bu kurulum, sezgisel bir arayüz aracılığıyla kapsamlı işlevselliğe sahip güvenilir bir düğüm hizmeti sunarak etkili bir şekilde ölçeklendirmek üzere tasarlanmıştır.

Bu izin verir Coinbase kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklanacak büyük ölçekli bir Lightning Network uygulamasını yönetmeye gerek kalmadan.

“Coinbase, küresel finansal sistemi daha hızlı ve daha verimli hale getirmeye kararlıdır. Coinbase Kurumsal ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Shan Aggarwal, “Ödeme engellerini ortadan kaldırmak ve Bitcoin Lightning Network desteği aracılığıyla daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin işlemlerini mümkün kılmak için Lightspark ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Lightning Network’ün Coinbase tarafından benimsenmesinin, özellikle işlem hızı ve maliyet açısından operasyonel verimliliği ve müşteri deneyimini önemli ölçüde etkilemesi bekleniyor. Bu aynı zamanda Lightning Network için kayda değer bir gelişmeye işaret ediyor ve potansiyel olarak kripto para birimi ekosistemindeki kullanımını ve görünürlüğünü artırıyor.

Devamını oku: 2024’ün En İyi Bitcoin Lightning Network Cüzdanları

Bu entegrasyon, Bitcoin’in yeni ödeme uygulamaları ve likidite seçeneklerinin önünü açarak, kripto para biriminin benimsenmesi ve teknoloji ilerlemesindeki daha geniş eğilimlerle uyumlu hale geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/coinbase-to-integrate-bitcoin-lightning-network/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir