BeinCryptoKriptohaber

Coinbase’in Vadeli İşlem Sözleşmeleri Olarak Listelemesinden Sonra 3 Altcoin Sıçrayıyor

Coinbase Derivatives, nakit ödemeli işlemleri başlatma planlarını açıkladı vadeli işlemler Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için sözleşmeler.

7 Mart’ta Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) gönderilen mektuplarla duyurulan bu girişim, Coinbase’in ürün yelpazesinde önemli bir genişlemeye işaret ediyor ve lansman tarihini 1 Nisan olarak hedefliyor.

Coinbase’in Vadeli İşlem Listeleme Stratejisi Nedir?

dosyalama Başlangıçta radarın altından uçtu ve toplumun yaygın dikkatinden kaçtı. Şu anda CFTC’nin yanıtı beklemede. Ancak herhangi bir itirazın ortaya çıkmaması durumunda Dogecoin Vadeli İşlemler ETF’si de dahil olmak üzere bu vadeli işlemler 1 Nisan Şaka Günü’nde işlem görmeye başlayacak.

Daha da önemlisi Coinbase, CFTC Düzenlemesi 40.2(a) uyarınca kendi kendini sertifikalandırmayı tercih etti; bu, doğrudan CFTC onayını atlatarak listeleme sürecini hızlandıran bir harekettir.

Düzenleyici navigasyona geçiş, Coinbase’in satın alması CFTC tarafından düzenlenen FairX türev borsası 2022 yılında bu gelişmelerin temelleri atıldı. Ağustos 2023 itibarıyla firma zaten satın almıştı düzenlenmiş vadeli işlem ticareti için onay SEC’in araştırmacı bakışına rağmen ABD’de.

Devamını oku: 2024’ün En İyi Kripto Türev Borsaları

Duyuru sonrasında; DogecoinLitecoin ve Bitcoin Nakit önemli fiyat artışları yaşadı ve bu da pazarın kabul edilebilirliğini ortaya koydu. Dogecoin vadeli işlemlerini listeleme seçimi, varlığın bir memeden büyük bir kripto varlığa doğru evriminin simgesidir.

Coinbase, “Dogecoin’in kalıcı popülaritesi ve aktif topluluk desteği, onun bir meme olarak kökenlerini aşarak kripto para dünyasının temel öğesi haline geldiğini gösteriyor.” dedi. yazdı.

Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyat Performansı
Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyat Performansı. Kaynak: Ticaret Görünümü

Coinbase’in SEC yerine CFTC’ye yaptığı stratejik başvuru, düzenleyici etkileşime yönelik taktiksel bir yaklaşımı yansıtıyor. Verilen SEC’in kriptoya karşı katı duruşu Başkan Gary Gensler liderliğindeki sınıflandırmalara göre, CFTC’nin nispeten daha uyumlu duruşu, zıt bir düzenleyici ortam sunuyor.

Piyasa gözlemcileri yorum yapıyor Coinbase’in hamlesi SEC kurallarını etkilemeye yönelik potansiyel bir strateji. Bu girişim, kripto varlıklarını çevreleyen düzenleyici diyaloğu yeniden tanımlayabilir. Analistler, Coinbase’in bu kripto para birimleri için emtia vadeli işlemleri sınıflandırmasını güvence altına alarak SEC’in menkul kıymet tanımına meydan okuduğunu öne sürüyor.

Bloomberg analisti James Seyffart, başvuruların stratejik niteliği hakkında sosyal medyada spekülasyon yaptı. O öne sürülen SEC’i sınıflandırmasını uyumlu hale getirmeye zorlamayı amaçlıyor olabilirler. işin kanıtı Kripto varlıklarını Bitcoin’inkiyle eşleştirerek “menkul kıymetler” etiketinden kurtulun.

Devamını oku: Kripto Düzenlemesi: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

“Açıkçası. Eğer SEC bu konularda bazı kurallar koymak için sektörle etkileşime girseydi böyle hamleler yapmazdık,” dedi Seyffart. söz konusu.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/coinbase-lists-3-altcoins-futures/

Diğer Yazılar

1 of 3.915

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir