BeinCryptoKriptohaber

CoinEx CEO’su Haipo Yang, Ethereum hakimiyetini anlattı

Kripto para piyasası etkileyici rallisine devam ederken BeInCrypto doygunluk Ethereum ve Bitcoin arasındaki dinamikleri keşfetmek için CoinEx’in arkasındaki itici güç olan Haipo Yang ile birlikte yola çıkıyoruz.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veren, dünya çapında tanınan bir ticaret platformunun kurucusu, girişimcilik yolculuğunu ortaya çıkardı ve bunun nedenine dair bazı düşüncelerini paylaştı. ETH yakında kripto alanında liderliği ele geçirebilir.

Merkezi Olmamaktan İlham Alındı

Haipo Yang’ın yolculuğu 2011 yılında Bitcoin’in ilk boğa piyasası sırasında başladı ve burada blockchain teknolojisinin potansiyeline tanık oldu. Bir manşeti hatırlıyor: Bitcoin şimdiye kadar yaratılmış en tehlikeli açık kaynaklı projedirüzerinde güçlü bir etki bıraktı ve farkına varmasını sağladı Satoshi hükümet kontrolü dışında, egemenlik üstü bir para biriminin öncülüğünü yaptı; bu tamamen yeni bir şey.

«İlk mali piyasalar merkezi değildi; merkez bankası ya da aşırı düzenleme yoktu, yalnızca organik büyüme vardı. Blockchain finansmanı bu özgürlüğü yeniden yakalıyor: Bireyler varlıklarını hiçbir engelle karşılaşmadan kontrol edebiliyor ve özgürce işlem yapabiliyor. Bu özgürlük refahı sağlar. Bu özgürlük ruhu beni sektöre girmeye zorladı. Kişisel servet yaratmak beni de motive etti ama finansın blockchain aracılığıyla özgürleştirilmesi çok daha derindi.”

Haipo, Bitcoin’in ademi merkeziyetçilik anlayışından ilham alarak kuruldu CoinExözgürleştirme vizyonuyla hareket eden finansal özgürlük yenilik yoluyla. Ekip oluşturmada zorlukların üstesinden gelmek, güvenlikHaipo, kolay ticaret ve yatırım için kullanıcı merkezli bir platform oluşturma misyonunda kararlı davrandı.

Haipo, şeffaflık ve sorumlulukla çalışarak kısa vadeli kazanımlar yerine sürdürülebilir büyümeyi vurguluyor. Kullanıcı çıkarlarını ön planda tutan CoinEx, ticaret deneyimini geliştirmeye ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışmaktadır.

“Öncelikle biz uzun vadeliliğe bağlı bir borsayız. Şirketin sürdürülebilirliğini ve istikrarlı büyümesini sağlamak ilkesiyle stratejiler oluşturuyor ve uyguluyoruz, kısa vadeli faydalar için öngörülü davranışlarda bulunmayacağız. İkincisi, kötülük yapmayız. Şirketi her zaman dürüstlük, şeffaflık ve sorumluluk ilkeleriyle işletir, yönetir, etik olmayan hiçbir şey yapmayız. Son olarak, kullanıcıların sorunlarını ve ihtiyaçlarını proaktif bir şekilde çözmeyi umarak her zaman kullanıcıların çıkarlarını ilk sıraya koyarız. Teknik destek, müşteri hizmetleri veya ürün iyileştirme olsun, ürünlerimizin kullanıcıları “rahatsız etmemesini” ve kullanıcıların platformumuzda güvenle ticaret ve yatırım yapabilmelerini sağlamak için her zaman kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyoruz».

Blockchain girişimcileri için gerekli olan nitelikleri yansıtan Yang, dayanıklılık, sorumluluk ve keskin gözlemi vurguluyor. Kripto alanı hala belirsizlikler ve değişkenlerle dolu, bu nedenle girişimciler, pazardaki hızlı değişimlere dikkat ederek ve sektör trendlerini ve fırsatlarını yakalarken birçok zorluğun üstesinden gelmek zorundalar.

Ethereum’un Yükselişi

CoinEx’in kurucusu Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaşıyor yarıya indirmek ve Ethereum Dencun Yükseltme, şu anda kripto para piyasasını şekillendiren en sıcak iki konu. Yarılanma tarihsel olarak yükseliş eğilimleriyle ilişkili olsa da, piyasa duyarlılığının ve kurumsal benimsemenin daha geniş etkisini vurguluyor ve özellikle BTC ETF’nin yakın zamanda onaylanmasının piyasa iyimserliğinin önemli bir itici gücü olduğunu belirtiyor.

«BTC ETF’nin geçişi, Bitcoin’in ana akım dünyaya girmesine izin verdi. Bir yandan BTC piyasasına büyük miktarda paranın aktığını görebiliyoruz. Öte yandan birçok insanın kripto para piyasasına ilişkin görüş ve fikirlerini de değiştirdi ki bence en önemlisi bu olabilir. SEC, ETF’ye yeşil ışık yaktığında, otoriteye inandıkları için birçok kişinin Bitcoin kavramı “dolandırıcılık”tan “değerli”ye dönüştü. ETF’nin ne kadar işlem hacmi ve sermaye girişi getirdiğini söylemiyoruz ancak daha fazla insanın onu anlamasını ve tanımasını sağladığını söylüyoruz. Bu boğa piyasasını yönlendirmenin en temel nedeni bu olabilir”.

Her ne kadar Bitcoin hala en popüler varlık olsa ve çok ilgi çekse de gelişimi neredeyse uzun zaman önce durmuştu. Bitcoin’in çekirdek protokolü nispeten istikrarlıdır ve piyasaya sürülmesinden bu yana temel bir değişiklik olmamıştır. Satoshi Nakamoto. Ağ üzerinde çok az etkisi olan bazı yumuşak çatal yükseltmelerine rağmen faaliyetler nispeten durgun.

Bitcoin’in durgunluğuna tezat oluşturan Haipo, Ethereum’un canlı ekosistemine ve hızlı gelişimine işaret ediyor. Onun bir geçiş Hisse Kanıtı ETH’yi blockchain evriminde öncü olarak konumlandırıyor. Deflasyonist model ve sürekli yeniliklerin etkisiyle Bitcoin’i geçme potansiyelini öngörüyor.

«PoW’dan PoS’ye geçiş, ağ işletim maliyetlerini büyük ölçüde azalttı ve enerji tüketimini azaltarak deflasyonu mümkün kıldı. Gelecekte maliyetler daha da düştükçe deflasyon oranı artabilir. Aynı zamanda Ethereum, yeni pazarların ihtiyaçlarını ve teknik zorluklarını sürekli olarak karşılamak için kapasitesini aktif olarak genişleterek blockchain ve kripto para endüstrisinde önemli bir konuma sahip oldu».

CEO, bu döngüde Ethereum’un piyasa değerinin muhtemelen Bitcoin’i aşacağına inanıyor çünkü daha fazla insan katıldıkça ekosisteme daha fazla fon ve başvuru akacak. BTC ile karşılaştırıldığında ETH’nin uzun vadeli büyümesinin daha yüksek olması kaçınılmazdır. Artan ticaret hacmi ve olası ETF lansmanının yanı sıra gerçek dünyadaki daha geniş kullanım durumları, yatırımcıların dikkat etmesi gereken işaretlerdir.

Ethereum rakiplerine hitap eden Haipo, Solana’nın merkezi yaklaşımını kabul ediyor ancak Ethereum’un yerleşik ekosisteminin ve yol bağımlılığının altını çiziyor. Ortaya çıkan zorluklara rağmen ETH’nin dayanıklılığı ve geliştirici sadakati, hakimiyetini güçlendiriyor.

«Her ne kadar “Ethereum katilleri” olarak bilinen bazı rakip projeler olsa da bunların çoğu artık mevcut değil. Şu anda tek zorlu proje Solana, ancak rotası genel olarak oldukça merkezi olan Ethereum ile uyumlu değil. Bu merkezileşme iki açıdan kendini gösteriyor: Birincisi, son derece pahalı olan ve süper düğümlere dayanan fikir birliği ağının merkezileştirilmesi; ikincisi, proje tarafının desteğine ve tanıtımına bağlı olan tüm ekosistemin merkezileştirilmesi. Dürüst olmak gerekirse Solana, blockchain ademi merkeziyetçiliği kavramına biraz karşı çıkıyor ve kırılgan olduğu söylenebilir.

Pazar Dinamiklerine Uyum Sağlamak

Kapanış konuşmasında Haipo, CoinEx’in tüccarların ve yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap verme yeteneğinin, yerelleştirme çabalarının ve ürün mükemmelliğinin ana farklar olduğunu düşünüyor. Varlık kalitesine, küresel erişilebilirliğe ve kullanıcı deneyimine odaklanan CoinEx, insanları kripto yolculuklarında güçlendirmeyi hedefliyor. Zincirler arası bir borsa olarak platform, çeşitli halka açık zincirleri destekleyerek kripto dünyasına açılan bir kapı görevi görüyor. CoinEx gibi girişimlerle Cüzdan ve stratejik öngörüyle dijital varlıklara kesintisiz erişimi kolaylaştırmayı ve güvenilir bir altyapı olmayı öngörüyor.

«Varlıklar açısından, kullanıcıların riskleri önceden filtrelemesine ve yüksek kaliteli ve yüksek potansiyele sahip projeleri taramasına yardımcı olmak için “İyi, Hızlı ve Kapsamlı” ilkesine bağlı kalıyoruz. Küresel bir borsa olarak iş yerelleştirmesinin geliştirilmesine büyük önem verdiğimizi, farklı bölge ve pazarlara yönelik farklı stratejiler benimsediğimizi düşünüyorum. Çeşitli küresel müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için 16 dilde destek ve 24 saat müşteri hizmeti sağlıyoruz ve sistem 200’den fazla ülkeyi kapsıyor. Ve son olarak, bu bir üründür. Temel ürün ve fonksiyonların iyileştirilmesine odaklanıyoruz ve uzmanlığımızı kullanıcıların sorunlarını çözmek ve onlara rahat ve keyifli bir ticaret deneyimi sunmak için kullanıyoruz».

CoinEx, 2024’te kullanıcı ticaret deneyimini geliştirmeye ve CoinEx Research ve CoinEx Academy gibi platformlar aracılığıyla değerli içerik sağlamaya öncelik veriyor. CEO, mevcut pazarın birkaç yıl öncesinden tamamen farklı olduğuna dikkat çekerek, hem yeni hem de deneyimli yatırımcıları değişimi kabul etmeye, bilgi sahibi olmaya ve fırsatları yakalamaya teşvik ediyor.

«Endüstrinin tamamı, sıcak noktalar ve hikayeler sürekli değişiyor, ancak birçok yatırımcı hala eski fikirleri elinde tutuyor. Fiyat veya varlık açısından nispeten muhafazakarlar. Herkesin kendisini yeni yatırımcılar olarak görmesi ve piyasanın sunduğu fırsatları yakalamayı sürekli öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. CoinEx, kullanıcılara bilinçli yatırım kararları vermelerine yardımcı olmak için yüksek kaliteli ve güncel bilgiler sağlamaya kararlıdır».

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi Bu makale, yazarın bakış açısını sunmaktadır ve BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. BeInCrypto şeffaf raporlamaya ve gazeteciliğin en yüksek standartlarını desteklemeye kararlıdır. Okuyucuların bu içeriğe dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Daria Krasnova, https://beincrypto.com/coinex-ceo-haipo-yang-why-do-i-believe-ethereum-will-surpass-bitcoin/

Diğer Yazılar

1 of 3.915

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir