BeinCryptoKriptohaber

Craig Wright Satoshi Nakamoto Değil

Birleşik Krallık’taki bir mahkeme, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’ın Satoshi NakamotoBitcoin’in takma adlı yaratıcısı Bitcoin teknik incelemesinin yazarı değildir.

Yargıç James Mellor’un verdiği karar Wright’a ciddi bir darbe indirdi. İddiaları nedeniyle kendisini hukuki mücadelelere bulaştırdı.

Craig Wright Satoshi Değil

Davayı, kripto endüstrisinde açık kaynak teknolojisine ilişkin davaları önlemeye adanmış bir konsorsiyum olan Crypto Open Patent Alliance (COPA) başlattı. COPA’nın amacı durdurmaktı Wright’ın devam eden yasal işlemleri Bitcoin’in temel teknolojisiyle ilgili fikri mülkiyet ihlali iddiası nedeniyle geliştiricilere ve diğer topluluk üyelerine karşı.

Bir ay süren duruşmanın ardından Yargıç Mellor, Wright’ın iddialarına karşı delillerin “çok kuvvetli” olduğunu buldu. Mellor’un, özellikle Wright’ın Bitcoin’i geliştirmediği yönündeki ayrıntılı kararda vardığı sonuçları ayrıntılı olarak açıklaması bekleniyor.

“Taraflar arasında adaletin sağlanması için yararlı ve gerekli olduğuna inandığım bazı beyanlarda bulunacağım. Birincisi, Dr Wright, Bitcoin White Paper’ın yazarı değil. İkincisi, Dr Wright, takma adla evlat edinen veya ameliyat eden kişi değil Satoshi Nakamoto, 2008 ile 2011 arasındaki dönemde. Üçüncüsü, Dr Wright, Bitcoin Sistemini yaratan kişi değil. Ve dördüncüsü, kendisi Bitcoin yazılımının ilk versiyonlarının yazarı değil” dedi Yargıç Mellor.

Devamını oku: Satoshi Nakamoto – Bitcoin’in Kurucusu Kimdir?

Bu karar, Jack Dorsey, Coinbase ve diğer önemli kuruluşlar gibi sektörün ağır topları tarafından desteklenen COPA için bir zaferdir. Karar, konsorsiyumun pozisyonunu doğruluyor ve ilgili davaları etkiliyor. Bunlar arasında Wright’ın Coinbase ve Dorsey’s Block’a karşı Bitcoin blok zincirinin veritabanı üzerinde hak iddia ettiği iddiaları da yer alıyor.

Wright, danışmanı Lord Anthony Grabiner aracılığıyla, COPA’nın Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia etmesinin kalıcı olarak engellenmesi yönündeki ihtiyati tedbir talebine itiraz etti. Bunun ifade özgürlüğünü gereksiz yere ihlal edeceğini savundu. Grabiner böyle bir yasağı “uğursuz” olarak tanımlayarak Wright’ın kimliğini iletme yeteneğinin önemini vurguladı.

Mahkemenin kararı, Wright’ın iddialarının yoğun bir şekilde incelendiği bir dönemde geldi. Bunlar şunları içerir: Wright aleyhindeki sahtecilik ve yalancı şahitlik iddialarıCOPA, Birleşik Krallık savcılarının soruşturması gerektiğini önerdi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/verdict-craig-wright-not-satoshi-nakamoto/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir