BeinCryptoKriptohaber

Craig Wright Sonunda Bitcoin’in Yaratıcısı Olduğunu Kanıtlayacak mı?

Bugün Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesinde, ısrarla Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright, Satoshi Nakamotoiddialarını kanıtlamak için davasını sunacak.

Wright, 2016’dan beri iddialarını destekleyecek yeterli kanıt sunmadan en büyük kripto para birimiyle olan ilişkisini ilan ediyor.

Craig Wright, Bitcoin Yaratıcısının İddialarını Kanıtlamak İçin Kanıt Sağlamalı

Kripto Açık Patent İttifakı (COPA) bugün denemeyi başlatıyor. özetlenen yakın zamanda yayınlanan bir raporda. COPA’lar amaç patentlerin ve hukuki ihtilafların kripto para birimi endüstrisi üzerindeki etkisini azaltmaktır.

Ancak 24 Ocak’ta Wright, COPA’ya bir uzlaşma teklifi sundu, ancak COPA bunu reddetti ve X’teki (eski adıyla Twitter) bir gönderide açıkladı:

“Bu “anlaşma”dan vazgeçmek zor. Tıpkı Craig Wright’ın sahte belgeler hazırlayıp tam olarak gerçeği söylememesi gibi, uzlaşma teklifine ilişkin açıklaması da tam olarak doğru değil; bu, onun insanları yeniden dava etmesine olanak tanıyacak boşluklarla birlikte geliyor.”

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Mahkeme davasının Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi belirsizliğini koruyor. Tipik olarak önemli haberler, diğer varlıklara benzer şekilde Bitcoin’in değerini de etkiler.

Wright’ın sektördeki şöhreti ve tartışmalı itibarı göz önüne alındığında, sonucun yönü belirsiz.

Yayınlandığı sırada Bitcoin’in fiyatı 42.441 dolardı.

Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık.  Kaynak: BeInCrypto
Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık. Kaynak: BeInCrypto

Wright Bir Süredir Kendi Görüşünü Tartışıyor

2015 yılında spekülasyonlar Wright, Bitcoin’in arkasındaki dehadır Başlangıçta Wired ve Gizmodo tarafından yürütülen araştırmaların ardından ortaya çıktı. Ancak hikayenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Wired, Wright’ın kendisini Nakamoto’ya bağlayan ipuçları uydurmuş olabileceğini belirtti.

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

O zamandan bu yana geçen yıllarda Wright, Bitcoin teknik incelemesini diğer iki adamın (Dave Kleiman ve Hal Finney) katılımıyla yazdığını açıkça iddia etti.

BeInCrypto yakın zamanda şunları bildirdi: bir görüş istendi Konuyla ilgili, SohbetGPT Wright’ı Nakamoto’nun kimliğine ilişkin ilk üç spekülasyon arasında sıraladı. Potansiyel Bitcoin yaratıcılarına ilişkin istatistiksel bir değerlendirme sunan sohbet robotu, Nick Szabo’nun en olası kişi olarak görüldüğünü, onu Hal Finney ve Craig Wright’ın izlediğini ileri sürdü.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/craig-wright-satoshi-nakamoto-bitcoin-creator/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir