BeinCryptoKriptohaber

DeSo Destekli SocialFi App Focus, 24 Saatten Kısa Bir Sürede 20 Milyon Dolar Topladı

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Odak Coinbase, Sequoia, a16z, Social Capital ve diğer büyük fonlardan 200 milyon dolar toplayan ekip olan DeSo’nun yepyeni bir SocialFi uygulamasıdır. X ve Patreon’a rakip olacak çığır açıcı özellikler sunarak trilyon dolarlık sosyal medya pazarını ve yaratıcı ekonomisini altüst etmeyi amaçlıyor.

Temel Çıkarımlar

  • Devrim niteliğindeki yeni merkezi olmayan SosyalFi uygulaması Focus, 24 saatten kısa bir sürede 20 milyon dolar topladı
  • Focus, milyarlarca dolarlık bir endüstri olan Patreon gibi abonelik platformlarına rakip oluyor
  • Social Airdrop, kullanıcılara FOCUS tokenlarında 100.000 $’a kadar kazanma şansı sunuyor

OnlyFans’ın 2023’te yaklaşık 8 Milyar Dolar işlem yaptığı ve işlem başına %20 ücret aldığından bu pazar için TAM önemlidir. Bu yüksek ücretler yaratıcıların karlarını önemli ölçüde azaltarak daha adil bir çözüme olan ihtiyacın altını çiziyor.

Focus, Patreon, X ve diğer milyar dolarlık sosyal platformların en iyilerini tek bir uygulamada birleştiriyor. Bunun üzerine inşa edilmiştir DeSo blok zinciri ve web2’de mümkün olmayan izinsiz kripto-yerel para kazanma özellikleriyle desteklenmektedir.

Kripto uzmanının liderliğinde Nader Al-Naji, Focus tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahiptir ve arkasında hiçbir kurumsal varlık yoktur. Sadece paralar ve kod:

“Merkezi olmayan sosyal medya, Bitcoin’in başlangıcında yaptığı şüpheciliğin aynısıyla karşı karşıya. Eleştirmenler oyunun büyük oyunculara meydan okuyamayacağını, ölçeklenemeyeceğini ve bunu yaparsa yasakla karşı karşıya kalacağını düşünüyor. Kendinize şunu sorun: İleriyi göremeyen ve geride bırakılan tarafta mı olmak istiyorsunuz, yoksa iyimserliği ve yeniliği mi kucaklamak istiyorsunuz? Bu, devasa bir teknolojik değişimin parçası olma şansınız.” – Nader Al-NajiDeSo’nun Kurucusu

Odak ücretli paylaşımlar (merkezi olmayan reklamlar), ücretli mesajlar, kilidi açılabilir içerik, abonelikler ve Creator Coin’leri içeren anonim kripto özellikli para kazanma mekanizmalarıyla kullanıcılara para kazanmanın yeni yollarını sağlayarak kullanıcıların diğer yaratıcıların gelir akışlarına doğrudan yatırım yapmasına olanak tanır.

DeSo blockchain ve onun sayesinde Devrim Hisse Kanıtı Focus kullanıcıları USDC, Bitcoin, Ethereum dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle işlem yapabilir. SolanaDeSo ve Focus tokenlerinin tümü, zincirler arası varlıklar da dahil olmak üzere işlem başına yüzde 10.000’in altında bir fiyatla satılıyor.

DeSo ayrıca içeriğin doğrudan zincir üzerinde depolanmasını gönderi başına yüzde 10.000’lik bir ücretle destekler; bu, gönderi başına ~1$ olan Solana’dan veya gönderi başına ~100$+ olan Ethereum’dan çok daha azdır.

Bu, Focus’un eski yüksek ücretli blok zincirleri veya daha yavaş ve ağır sansürlü fiat ödeme rayları ile mümkün olmayan yenilikçi para kazanma ve içerik mekaniklerine öncülük edebileceği anlamına gelir.

DeSo Kurucusu Nader Al-Naji şöyle devam ediyor: “Başından beri stratejimiz açıktı: ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir temel oluşturmak, ardından DeSo’nun benzersiz avantajlarını ve gücünü gerçekten sergileyen uygulamaları kullanıma sunmak.”

Focus, kullanıcıların, desteklenen herhangi bir para birimini seçme esnekliğiyle, staking’e benzer şekilde token rezerve etmelerine olanak tanır. Kahraman DeğişimiBTC, ETH dahil, SOL, USDC ve DESO. İlk hafta (11 Ocak – 18 Ocak) token rezerve eden erken benimseyenler, FOCUS tokenlarında %100 bonus alacaklar.

Geleneksel sosyal ağların aksine Focus, tüm ücretlerin %100’ünü doğrudan FOCUS token sahiplerine dağıtarak dağıtımı demokratikleştirir. Bu, kullanıcıların bugün sosyal platformlarda gördüğü, küçük bir risk sermayedarları grubunun ve hissedarların tüm değeri ele geçirdiği iş modeliyle çelişiyor.

Focus, kullanıcı katılımını daha da teşvik etmek için, kullanıcıları harici sosyal ağlar üzerindeki etkilerine göre ödüllendiren ve erişimlerine orantılı olarak FOCUS tokenlarını dağıtan viral bir airdrop modeli olan The Social Airdrop’u tanıtıyor.

Bu yeni airdrop modeli, gönderi başına bin görüntülemeye sahip birinin FOCUS tokenleri olarak yaklaşık 100 dolarlık bir katılım bonusu alacağı anlamına geliyor. Buna karşılık, Elon Musk gibi gönderi başına milyonlarca görüntülemeye sahip biri, FOCUS tokenlarında 100.000 dolardan fazla bonus alacak.

Sosyal Airdrop ayrıca kullanıcıların başkalarını platforma yönlendirmesine ve karşılığında Hakemin katılım bonusunun %10’u ve hakemin platformda elde ettiği tüm gelirlerin %5’i.

FOCUS, lansman sırasında X, Instagram, YouTube, TikTok, Twitch, seçili e-posta alan adları ve DeSo’yu desteklemeyi planlıyor.

$FOCUS’ta token rezerve etmek ve %100 bonus kazanmak için potansiyel kullanıcılar şu adresi ziyaret etmelidir: Odak ve fonlarını 18 Ocak saat 11:11 EST’den önce ayırın. Bonus, uygulama yayına girene kadar her hafta düşecektir.

Deso Hakkında

DeSo depolama ağırlıklı uygulamalara güç sağlamak ve merkezi olmayan sosyal ağları kitlesel benimsenme için ölçeklendirmek amacıyla tasarlanmış, sansüre dayanıklı ilk ve tek Katman 1 blok zinciridir. Görevleri, Bitcoin ve Ethereum’un finansı merkezileştirmesi gibi sosyal medyayı merkezileştirmektir. DeSo önemli ölçüde benimsendi ve övünüyor 2,6 milyon kullanıcı (cüzdanlar) ve 93 milyon işlem. İle OdakDeSo, milyarlarca kullanıcıya ölçeklenen son teknoloji tüketici uygulamalarının öncülüğünde kriptoda yeni bir çağ başlatmayı hedefliyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale, harici bir kaynak tarafından sağlanan bir basın bülteni içermektedir ve BeInCrypto’nun görüş veya düşüncelerini yansıtmayabilir. Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, yönergelere uygun olarak şeffaf ve tarafsız raporlamaya bağlı kalmaya devam ediyor. Okuyucuların bu basın bülteni içeriğine dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/deso-backed-socialfi-app-focus-raises-20-million-in-under-24-hours/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir