BeinCryptoKriptohaber

Destek Düzeyi Risk Altında mı?

Cardano (ADA), önemli bir destek seviyesini aşmaya hazır göründüğü için 30 günlük düşüşünü uzatabilir.

Piyasa değeri açısından en büyük onuncu kripto para birimi üzerindeki aşağı yönlü baskı artmaya devam ettiği için bu durum kısa vadede gerçekleşebilir.

Cardano Sahipleri Zarar Kaydı Yapıyor

ADA, yazının yazıldığı sırada 0,43 dolardan işlem görüyor ve %6,5 artış kaydediyor son aydaki fiyat düşüşü. Bu fiyat düşüşü, genel piyasadaki o dönemdeki düşüş eğilimini yansıtsa da, aynı zamanda piyasa katılımcılarının ADA talebindeki istikrarlı düşüşten de kaynaklandı.

30 günlük hareketli ortalama (MA) kullanılarak gözlemlenen ADA’nın günlük aktif adresleri geçtiğimiz ay %25 oranında azaldı.

Cardano Günlük Aktif Adres
Cardano Günlük Aktif Adres Kaynağı: Santiment

Bir varlığın günlük aktif adres sayısında bir azalma görüldüğünde, bu genellikle daha az sayıda benzersiz adresin onunla günlük olarak etkileşime girdiğini gösterir. Bu, genel piyasa duyarlılığı veya varlığın zayıf performansı nedeniyle azalan faizden kaynaklanabilir.

Geçtiğimiz ay kripto paraya olan talebin azalması, o dönemde ADA yatırımlarının elde ettiği düşük karlarla bağlantılı.

ADA’nın kâr/zarardaki işlem hacminin günlük oranının (30 günlük MA kullanılarak) değerlendirilmesi, haberin yayınlandığı sırada değerinin 0,87 olduğunu gösterdi.

Devamını oku: Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Kar/Zarardaki Günlük İşlemlerin Cardano Oranı
Kar/Zarardaki Günlük İşlemlerin Cardano Oranı: Santiment

Bu da geçtiğimiz ay zararla sonuçlanan her ADA işleminden yalnızca 0,87’sinin kâr getirdiğini gösteriyor. Bu, ADA sahiplerinin son 30 gün içinde kâr ettiklerinden daha fazla zarara uğradıkları anlamına geliyor.

ADA Fiyat Tahmini: Ufukta Daha Fazla Dezavantaj

ADA’nın 1 günlük grafikte değerlendirilen fiyatı, alçalan bir üçgenin oluşumunu ortaya çıkardı. Yazının yazıldığı sırada ADA, kritik bir destek seviyesi oluşturan alt trend çizgisinde yer alarak 0,43 dolardan işlem görüyor.

Bir varlığın fiyatı düşüş eğiliminde olduğunda, alçalan üçgenin oluşması aşağı yönlü fiyat hareketinin devam ettiğine işaret eder.

ADA’nın temel momentum göstergeleri aynı zamanda bir hissiyatın düşüş eğilimini sürdürmesi durumunda düşüş eğiliminin devam etmesi. Örneğin, madalyonun Göreceli Güç Endeksi (RSI) doygunluk Yazarken 50,0 nötr çizgisinin altında, bu da yatırımcıların birikim yerine token dağıtımını tercih ettiklerinin sinyalini veriyor.

Bu gösterge fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçer. 0 ila 100 arasında değişir; 70’in üzerindeki seviyeler aşırı alım koşullarını, 30’un altındaki seviyeler ise aşırı satış koşullarını gösterir.

ADA düşüş trendinde üçgenden çıkarsa ve desteği ihlal ederse bir sonraki fiyat noktası 0,42 dolar olur. Boğalar düşüşü durduramazsa, 0,40 doların altına düşerek 0,36 dolardan işlem görebilir.

Devamını oku: Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Cardano Fiyat Analizi. Kaynak: Ticaret görünümü

Ancak kripto para yükseliş trendinde üçgenden çıkarsa bu tahminler geçersiz olur ve ADA’nın bir sonraki fiyat noktası 0,46 doların üzerinde olur.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Abiodun Oladokun, https://beincrypto.com/caradno-ada-price-fall-below-support/

Diğer Yazılar

1 of 4.674

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir