BeinCryptoKriptohaber

Deutsche Borse Kripto Lisansları

Almanya’nın önde gelen bankalarından biri olan Deutsche Borse, yakın zamanda yan kuruluşu Crypto Finance’in, kripto alım satım işlemlerine başlamak için daha fazla düzenleyici netlik ve onay elde ettiğine tanık oldu.

Bu, Deutsche Borse’un kurumsal yatırımcıları hedef alan dijital borsası DBDX’i tanıtmaya hazırlandığı dönemde gerçekleşti.

Deutsche Borse Kripto Pazarındaki Varlığını Genişletiyor

Yakın tarihli bir rapor, Deutsche Borse’un bir yan kuruluşu olan Crypto Finance’in Alman Federal Mali Denetleme Kurumu’ndan dört önemli lisans aldığını gösteriyor Yetki (BaFin).

Kuruluşun artık Almanya’daki kurumsal yatırımcılara kripto ticareti, takas ve saklama hizmetleri sağlamasına izin verilecek.

Bu arada, Crypto Finance’in zaten İsviçre’de düzenleyici onayı aldığını vurguluyor ve şunu ekliyor: portföyüne bir tüy daha eklendi.

Deutsche Borse, ilk olarak 2021’de Crypto Finance’i satın aldı. kripto varlığını güçlendirmek Avrupa çapında.

Statista’dan son veriler umut verici bir görünüm öneriyor Almanya’daki kripto endüstrisi için yıllık gelirin 2028 yılına kadar yaklaşık 2,5 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Almanya'nın kripto para birimi gelir tahmini, 2017-2028.  Kaynak: Statista
Almanya’nın kripto para birimi gelir tahmini, 2017-2028. Kaynak: Statista

15 Kasım’da BeInCrypto, Frankfurt merkezli Commerzbank AG’nin BaFin’den onay aldığını bildirdi. bir kripto saklama işi yürütüyorum.

Bu arada BaFin yakın zamanda Commerzbank gibi tam hizmet veren bankaların dijital varlık hizmetleri sunmak için genişletilmiş bir lisans alması gerektiğini söyledi.

Devamını oku: 2024’te Halka Açılabilecek (IPO) En İyi 5 Kripto Şirketi

Öte yandan ülke içerisinde Bitcoin ile yasa dışı faaliyetlere yönelik yaptırımlar devam ediyor.

31 Ocak’ta Alman yetkililer, satın alınan 50.000 Bitcoin’e el konulduğunu açıkladı telif hakkı yasası ihlalleri ve kara para aklama yoluyla.

Almanya’nın Kriptoya Yönelik Yaptırım Eylemi

Üç farklı icra dairesi, yayınlandığı tarihte yaklaşık 2,13 milyar dolar değerindeki operasyonları sona erdirmek için işbirliği yaptı.

“Dresden Savcılığı, Saksonya Eyalet Kriminal Polisi ve Leipzig II Vergi Dairesi Vergi Soruşturma Birimi.”

Ancak Alman hükümetinin önemli miktarda Bitcoin varlığına yönelik niyeti belirsizliğini koruyor ve bu da Bitcoin sahipleri arasında endişe ve spekülasyonlara neden oluyor. Özellikle Alman yetkililerin satış yapmayı tercih etmesi halinde, potansiyel olarak Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek endişeler ortaya çıkıyor.

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Bu arada, endüstri açısından bakıldığında, Almanya devam ediyor kripto endüstrisinde güçlü bir konuma sahip olmak.

Coinbase yakın zamanda Avrupa bölgesindeki genişlemeye hazırlanmak amacıyla Almanya’yı bölgesel bir yetenek merkezi olarak ilan etti.

Ekim 2023’te Coinbase, 12 aylık dönemde çalışan büyümesini ikiye katladığını duyurdu.

“Almanya operasyonumuz giderek güçlendi ve son 12 ay içinde çalışan sayımızı iki katından fazla artırarak en hızlı büyüyen ofisimiz oldu.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/deutsche-borse-germany-bank-bafin-crypto-license/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir