BeinCryptoKriptohaber

Disney’in 1,5 Milyar Dolarlık Oyun Evreni Metaevreni Yeniden Ateşleyecek mi?

Disney, Epic Games ile yapacağı “oyun evreni” ortaklığıyla metaveren hedeflerini yeniden alevlendirebilir. House of Mouse, Fortnite yapımcısının özsermaye hissesi için 1,5 milyar dolar yatırım yapacak Apple ve diğer teknoloji firmalarının metaverse hamleleri arasında.

Bugün Disney, franchise’lar arası dijital evreni yaratmak için Fortnite yapımcısı Epic Games ile yeni bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Çevrimiçi dünya Disney, Marvel, Star Wars, Pixar ve Avatar karakterlerini Unreal Engine kullanılarak oluşturulan kalıcı bir evrene yerleştirecek. UnrealEngine, Disney’in Kingdom Hearts 3 ve Star Wars Jedi: Survivor gibi oyunlarda kullandığı gerçek zamanlı, 3 boyutlu bir oluşturma aracıdır.

Disney’in Fortnite ile olan anlaşması, Galactus ile Marvel Nexus Savaşı gibi önceki birkaç entegrasyonun ardından geliyor. Epic Games CEO’su Time Sweeney, ortaklığın güçlü yönlere iyi oynuyor platformlar arası entegrasyon.

Devamını oku: 2022’de Oynanacak En İyi 7 Metaverse Oyunu

Daha önceki bir işbirliğine 15 milyondan fazla oyuncu katıldı ve bu da ortaklığın planlarının insanları sanal dünyalara çekme olasılığını artırdı. Anlaşma düzenleyicilerin onayına tabi. Disney CEO’su Bob Iger’e göre bu ortaklık, Disney’in oyun dünyasına “şimdiye kadarki en büyük girişi” olacak.

Disney CEO Bob Iger yeniden göreve getirildi Kasım 2022’de. Aynı yılın Nisan ayında Iger, seyahat ederken dijital kıyafetler giyen 3 boyutlu avatarlar geliştiren bir şirket olan Genies’e yatırım yaptı. meta veri platformları. Yatırımını sanat ve teknolojinin kesiştiği noktada olup bitenlere duyduğu ilgiye bağladı.

CEO olduğundan bu yana Iger’in elinde çok büyük bir görev var. COVID-19 salgınının etkileri, televizyon akışının yükselişi ve şirket çapında maliyet düşürme Iger’in çözmesi gereken sorunlardan bazıları bunlardı. Ancak Iger, Epic Games ve Taylor Swift ile yeni bir anlaşma yaptığını duyurduğunda Disney’in hisseleri yükseldi.

Kısa bir süre için, yapay zekaya olan ilginin artması nedeniyle metaveren ölmüş gibi görünebilir. Ancak Gartner analisti Marty Resnick’in de belirttiği gibi, yeni bir teknoloji eskisini geçici olarak gölgelediğinde hayal kırıklığına uğramak kolaydır.

“İnsanlar aynı anda tek bir şeye odaklanma eğilimindedir; Üretken yapay zeka o kadar büyük, parlak bir nesneydi ki, o kadar büyük bir aksamaydı ki odak noktası haline geldi. Resnick, kısa vadede meta veri tabanının biraz hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Ayrıca, Meta’dan somut hamleler, Disney ve Apple, Vision Pro kulaklığıyla ilginin yeniden canlandığını gösteriyor. Meta, orijinal planının ardından meta veri tabanı odağını yapay zeka gelirinden yeniledi beklendiği gibi sonuçlanmadı. Disney de yapay zekayı benimsedi için zemin hazırlayabilecek Epic Games birleşmesinden önce metaverse oyunları.

disney epik oyunlar meta evreni
Zaman İçinde Metaverse İlgisi | Kaynak: Uluslararası Ödemeler Bankası

Devamını oku: Metaverse’ye Nasıl Yatırım Yapılır: Satın Alınacak En İyi 7 Hisse Senedi

Ama bir alanda meta veri şirketleri dikkatli basmak gerekir yönetmeliğe uygun. Uluslararası Ödemeler Bankası, metaveri ve uygulamaları büyüdükçe düzenleyicilerin birlikte çalışabilirlik, rekabet edebilirlik, tüketicinin korunması ve veri gizliliğini dikkate alması gerektiğini tavsiye ediyor.

BeInCrypto, yorumlar için Disney ve Fortnite’a ulaştı ancak yayınlandığı sırada geri dönüş alamadı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/disney-revive-metaverse-gaming-universe/

Diğer Yazılar

1 of 3.310

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir