BeinCryptoKriptohaber

Dogecoin (DOGE) Bu Kalıptan Çıkabilir mi?

Dogecoin (DOGE) fiyatı son iki ayda konsolide oldu ancak yavaş yavaş yükseliş ivmesi kazanıyor.

DOGE kısa vadeli bir dirençten çıktı ancak hâlâ uzun vadeli bir düzeltme modeli içerisinde işlem görüyor.

Dogecoin Düzeltici Formasyonun İçinde Birleşiyor

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi şunu gösteriyor: DOGE, Haziran 2023’ten bu yana yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor. Fiyat görünüşe göre Aralık ayında patlak verdi ve yılın en yüksek seviyesi olan 0,107 dolara ulaştı.

Ancak DOGE fiyatı o zamandan beri düştü ve kanalın Ocak 2024’te iki kez direnç olarak doğrulanması (kırmızı simge). DOGE reddine rağmen hala formasyonun üst kısmında işlem görüyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Hareketi
DOGE/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükselişe geçti. Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemek için momentum göstergesi olarak RSI ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceği veya satılacağı.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. Bu hafta gösterge, yükseliş eğilimine işaret ederek 50’nin (yeşil simge) üzerine çıktı.

DOGE Fiyat Tahmini: Sonraki Nereye?

Altı saatlik zaman dilimi devam eden yükselişi destekliyor ve devam edeceğini gösteriyor. Bunun nedeni DOGE fiyatı 9 Şubat’ta alçalan direnç trend çizgisinden çıkış yaptı ve dört gün sonra bunu destek olarak doğruladı (yeşil simge).

Bu, kırılmalardan sonra yaygın bir harekettir ve genellikle trendin devamına yol açar.

Sıçrama aynı zamanda 50’nin (yeşil daire) üzerine çıkan RSI tarafından da destekleniyor. Dogecoin fiyatı trend çizgisinden sıçradı.

Ancak hala 0,088 dolar seviyesinde güçlü bir yatay direnç seviyesi mevcut. Uzun vadeli kanalın direnç trend çizgisi.

Eğer DOGE çıkış yaptı, trendin tersine döndüğünü teyit edecek ve %25’lik bir artış başlatabilir 0,102 dolarlık bir sonraki dirence.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Hareketi
DOGE/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

DOGE’nin yükseliş fiyat tahminine rağmen0,078 dolar alanının altında kapanış, bir sonraki en yakın destek olan 0,066 dolara doğru %20’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Dogecoin Neden En Az Değerlendirilen Kripto Para Birimi? – YouTube

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/dogecoin-doge-break-out-pattern/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir