BeinCryptoKriptohaber

Dogecoin (DOGE) Fiyatı Tekrar Düşecek mi?

Dogecoin (DOGE) fiyatı 20 Ocak’ta önemli ölçüde arttı ancak ertesi gün keskin bir düşüş yaşadı.

DOGE yaklaşık iki aydır aşağı yönlü bir formasyonun destek alanı içerisinde işlem görüyor. Trendini bir sıçramayla tersine çevirebilecek mi, yoksa Dogecoin çökecek mi?

Dogecoin Reddedildi

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi şunu göstermektedir: DOGE fiyatı yükselen bir paralel kanalda işlem gördü Haziran 2023’ten beri.

Aralık ayında fiyat kanaldan çıkış yaparak 0,108 dolara yükseldi. Ancak Dogecoin daha sonra düştü. 3 Ocak 2024’te kanal sınırları içinde azalıyor.

O zamandan bu yana, üst fitilleri yerinde bırakarak iki başarısız koparma girişiminde bulundu (kırmızı simgeler). İkinci ret kısa bir süre sonra gerçekleşti Elon Musk, platformuna bir “X Payments” hesabı ekledi.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Hareketi
DOGE/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. RSI yatırımcıların kullandığı bir momentum göstergesidir Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi şunu gösteriyor: boğaların hâlâ avantajı var50’nin altındaki okumalar ise tam tersini gösteriyor. RSI 50’nin altında ve düşüyor (kırmızı daire), her ikisi de düşüş eğiliminin işareti.

DOGE Fiyat Tahmini: Ayı Formasyonundan Ne Yapmalı?

Günlük zaman dilimi gibi altı saatlik zaman dilimi de düşüş eğilimi gösteriyor. Bu DOGE fiyat hareketi nedeniyle ve RSI okumaları.

Fiyat hareketi Dogecoin’in bir süre düştüğünü gösteriyor alçalan direnç trend çizgisi yukarıda bahsedilen Aralık 2023’teki en yüksek seviyeden bu yana. Daha yakın bir zamanda trend çizgisi 21 Ocak 2024’te reddedilmeye (kırmızı simge) neden oldu.

Direnç trend çizgisi oluşturur alçalan üçgen, düşüş eğilimi gösteren bir formasyon olarak kabul edilir 0,077 dolarlık yatay alanla birleştirildiğinde.

Altı saatlik RSI, 50’nin altında olması ve düşmesi (kırmızı daire) nedeniyle düşüşü destekliyor. Tüm formasyonun yüksekliğini kat eden bir döküm, Dogecoin’de %27’lik bir düşüşe neden oldufiyatı 0,058 $ seviyesindeki en yakın desteğe götürüyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini
DOGE/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

DOGE’nin bu düşüş yönlü fiyat tahminine rağmenKısa vadeli alçalan direnç trend çizgisinden bir kırılma, en yakın direnç olan 0,088 dolara doğru %14 artışa neden olabilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/dogecoin-doge-price-drop/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir